Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2015, 19:50

autor: Ender

Fallout 4 – główny bohater ma ponad 13 tysięcy mówionych linii dialogowych

Twórcy gry Fallout 4 po raz kolejny pochwalili się ogromną skalą tej produkcji. Jak twierdzą, aktorzy udzielający głosów parze głównych bohaterów nagrali w przeciągu ostatnich dwóch lat 13 tysięcy linii dialogowych.

Protagonista Fallouta 4 będzie posiadał co najmniej 13 tysięcy mówionych linii dialogowych - Fallout 4 – główny bohater posiada ponad 13 tysięcy mówionych linii dialogowych - wiadomość - 2015-07-17
Protagonista Fallouta 4 będzie posiadał co najmniej 13 tysięcy mówionych linii dialogowych

Jeżeli wierzyć zapewnieniom twórców Fallouta 4, zapowiedzianego oficjalnie tuż przed tegorocznymi targami E3, gra będzie jednym z największych projektów w historii Bethesdy i zapewni fanom setki godzin zabawy. Jedną z największych nowości, wpływających w fundamentalny sposób na kształt rozgrywki, jest z pewnością to, że po raz pierwszy będziemy mogli słyszeć głos naszego protagonisty. Niedawno gracze poznali nazwiska aktorów – Briana T. Delnaya i Courtney Taylor, którzy wcielają się odpowiednio w męską oraz żeńską wersję głównego bohatera. Reżyser gry, Todd Howard, w wywiadzie dla brytyjskiego serwisu The Telegraph, opisał ogromną skalę pracy jaka czekała na tę dwójkę kiedy zaczęła ona swoją przygodę z postapokaliptycznym światem Fallouta. Według Howarda, zarówno Delnay jak i Taylor, w przeciągu dwóch ostatnich lat, nagrali w sumie ponad 13 tysięcy linii dialogowych dla swoich postaci.

Liczba ta ma być wyznacznikiem tego jak dużą wagę producenci przywiązują do zachowania stylu poprzednich gier, które pozwalały graczom na wybór zróżnicowanych kwestii, w praktycznie każdej sytuacji w jakiej się znaleźli. Howard stwierdza, że wiele RPG-ów decydując się na dubbing rezygnuje z rozbudowanych drzew dialogowych z powodów logistycznych i rosnących kosztów produkcyjnych. Deweloperzy Fallouta nie chcieli się jednak w tej kwestii ograniczać. Co więcej, wybór płci bohatera nie będzie ograniczać się jedynie do wymiaru estetycznego. Podobnie jak np. w serii Mass Effect, wpłynie również na ton słyszanych przez nas wypowiedzi. Każdy z aktorów interpretował i odgrywał swoje linie nieco inaczej. Oczywiście, podobnie jak w starszych odcinkach serii, twórcy przygotowali również sceny i sytuacje, w których pleć zdecyduje w znaczący sposób o ich dalszym przebiegu i kształcie.

Fallout 4 to kolejna odsłona kultowej postapokaliptycznej serii cRPG, rozpoczętej w 1997 roku przez fenomenalnego Fallouta, autorstwa studia Interplay Entertainment. Oprócz głównych części – stworzonego przez Black Isle Studio Fallouta 2 (1998) oraz Fallouta 3 (2008) od Bethesdy – seria doczekała się kilku pobocznych odsłon, w tym wydanego w 2010 roku Fallout: New Vegas. Fallout 4 ukaże się 10 listopada tego roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach PC

  1. Oficjalna strona gry Fallout 4
  2. 8 rzeczy, które Fallout 4 zrobi lepiej od Fallouta 3