Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2015, 14:25

autor: Adrian Werner

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - pełna wersja będzie dołączana do kart Nvidii

Firmy NVIDIA i Konami nawiązały współpracę, dzięki której do niektórych kart graficznych pierwszej z tych korporacji dołączana będzie pełna wersja gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

Armia Snake’a będzie promowała karty Nvidii. - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - pełna wersja będzie dołączana do kart Nvidii - wiadomość - 2015-07-19
Armia Snake’a będzie promowała karty Nvidii.

Firma Nvidia regularnie podpisuje umowy z największymi wydawcami, w ramach których do jej kart graficznych dołączane są pełne wersje wyczekiwanych gier. Najnowsza współpraca tego typu nawiązana została z japońskim Konami i dzięki niej nabywcy nowych układów otrzymają skradankę Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Informacja ta wpierw pojawiła się jako plotka w jednym z postów w serwisie Reddit, a następnie jej prawdziwość została potwierdzona przez pracownika sklepu sieciowego Newegg.

Co ciekawe, gra zastąpi tym samym Batman: Arkham Knight. Nvidia włożyła sporo wysiłku w promowanie tej produkcji, ale wszystkie te staranie poszły na marne, gdy tytuł wystartował w tak fatalnym stanie technicznym, że po kilku dniach trzeba było zawiesić jego sprzedaż. Oczywistym więc było, że jego wartość jako narzędzia promującego karty graficzne była zerowa i konieczne było znalezienie zastępstwa. Padło na Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

Na razie nie wiemy, do jakich kart dołączana będzie gra, choć prawdopodobnie będą to m.in. modele GTX970, GTX980 i GTX980Ti oraz możliwe, że także układy z serii Titan. Nvidia współpracuje z firmą Konami w celu zapewnia wysokiej jakości konwersji, choć nie wiadomo, czy planowane są jakieś specjalne opcje tylko dla wydania pecetowego. Możemy jednak być raczej spokojni o jakość gry. Pełniące rolę czegoś w rodzaju prologu Metal Gear Solid V: Ground Zeroes prezentowało się na PC bardzo dobrze, zarówno pod względem grafiki, jak i poziomu dopracowania. Chyba nie grozi nam więc powtórka katastrofy z Batman: Arkham Knight.

Poza pecetami Metal Gear Solid V: The Phantom Pain zmierza także na Xboksa One, Xboksa 360, PlayStation 4 i PlayStation 3. Wydanie konsolowe trafi do sprzedaży 1 września tego roku, a dwa tygodnie później zadebiutuje edycja komputerowa.

Przypomnijmy, że Metal Gear Solid V: The Phantom Pain jest łabędzim śpiewem utytułowanego studia Kojima Productions. W wyniku konfliktu szefostwa firmy Konami z Hideo Kojimą zespół został rozwiązany. Ponadto wydawca usunął wszystkie wzmianki o nim, zarówno z samej gry, jak i poświęconych jej materiałów promocyjnych.

  1. Oficjalna strona gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
  2. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - idealne połączenie sandboksa i skradanki?
  3. Metal Gear Solid V: Phantom Pain - kompendium wiedzy