Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2015, 14:23

autor: Góral

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - Hideo Kojima znika z okładki gry

Nazwisko Hideo Kojimy, wraz z logiem studia Kojima Productions, zostało usunięte z finalnej wersji okładki gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, która ukaże się na rynku 1 września bieżącego roku.

Kilka miesięcy temu światło dzienne ujrzały pierwsze informacje związane z problemami na linii Konami – Hideo Kojima. Kolejne tygodnie przynosiły następne szczegóły na ten temat. Dowiedzieliśmy się m.in., że słynny deweloper dokończy prace nad wyczekiwanym Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, ale stosunki z wydawcą nie układają się najlepiej. Doszło nawet do tego, że usunięto logo studia Kojima Productions z oficjalnej strony gry, jednego ze znanych YouTuberów poproszono w trakcie wywiadu o nieporuszanie kwestii Kojimy, aż koniec końców zamknięto studio odpowiedzialne za nowego MGS-a. W świetle tych wszystkich wydarzeń zupełnie nie dziwią najnowsze informacje. Okazało się bowiem, że nazwisko dewelopera zniknęło także z finalnej wersji okładki Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – z lewej strony nowa wersja okładki, z prawej stara. - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - Hideo Kojima znika z okładki gry - wiadomość - 2015-07-14
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – z lewej strony nowa wersja okładki, z prawej stara.

To oczywiście tylko szczegół. Fani wyczekujący produkcji zdają sobie sprawę, że gra powstała pod wodzą Hideo Kojimy i brak jego nazwiska na okładce w sumie nie znaczy nic szczególnego. Mimo wszystko jest to koniec pewnej ery i smutne pożegnane legendarnego dewelopera. Tak czy siak, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain zapowiada się na jedną z najlepszych produkcji bieżącego roku. Jej premiera odbędzie się 1 września bieżącego roku na konsolach Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3 i dwa tygodnie później na komputerach PC.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - Hideo Kojima znika z okładki gry - ilustracja #3

Hideo Kojima to jeden z najsłynniejszych deweloperów gier wideo, urodzony 24 sierpnia 1963. Pracę w firmie Konami rozpoczął w 1986 roku, gdzie stworzył nie tylko serię Metal Gear, ale także Zone of the Enders, był producentem gry RPG Boktai: The Sun Is in Your Hand, współpracował przy slasherze Castlevania: Lords of Shadow i nie tylko. Nie wiadomo, co będzie dalej z nim oraz z jego zespołem, ale można śmiało zakładać, że niejeden wydawca będzie zainteresowany współpracą z tym człowiekiem.