Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 lipca 2015, 12:38

Fearless Fantasy – zakręcone RPG trafiło na Androida

W usłudze Google Play zadebiutowała androidowa wersja Fearless Fantasy, czyli jednego z najdziwniejszych RPG-ów ostatnich lat.

Mamy dobre wieści dla graczy lubujących się w naprawdę przedziwnych produkcjach. Na Androida właśnie trafiło bowiem nietypowe turowe RPG zatytułowane Fearless Fantasy.

Wersja na Androida kosztuje ok. 19 złotych. Produkcja zadebiutowała na pecetach w maju tego roku, a miesiąc później trafiła na iOS-a. Wszystkie trzy wydania są identyczne pod względem zawartości.

Kampania osadzona jest w przedziwnej krainie fantasy, pełnej potworów wyglądających, jak gdyby ich projekty narodziły się podczas długich sesji z substancjami odurzającymi. Gra opowiada historię łowcy głów imieniem Leon, który ma w zwyczaju siekać na kawałki każdego, kto wejdzie mu w drogę. Podczas przygody będzie on musiał nie tylko wymordować hordy przeciwników, ale także ocalić pewną dziewczynę przed okropnym małżeństwem.

Rozgrywka koncentruje się na eksploracji i toczeniu turowych bitew. System walki jest nietypowy i świetnie pasuje do specyfiki ekranów dotykowych. Zamiast wybierać bowiem opcje z różnych menu, wszystkie czynności aktywujemy kreśląc konkretne gesty. Często musimy to robić dosyć szybko i bardzo precyzyjnie, więc w sumie otrzymujemy mechanizmy łączące elementy strategiczne ze zręcznościowymi. W grze nie zabrakło oczywiście systemu rozwoju, pozwalającego na ulepszenie umiejętności członków drużyny.

Wszystko to ukazane jest z dużym przymrużeniem oka. Scenariusz pełny jest dobrych dowcipów i regularnie naśmiewa się z oklepanych schematów, obecnych w niezliczonych produkcjach RPG.