Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 lipca 2015, 12:15

autor: Adrian Werner

Angry Birds 2 i Angry Birds: Under Pigstruction to ta sama gra?

Wiele wskazuje na to, że zapowiedziane kilka dni temu Angry Birds 2 już od dłuższego czasu jest testowane przez kanadyjskich graczy. Tyle że studio Rovio ukryło tę grę pod tytułem Angry Birds: Under Pigstruction.

Kilka dni temu studio Rovio zapowiedziało Angry Birds 2, czyli kontynuację jednego z największych mobilnych przebojów w historii. Do tej pory nie ujawniono oficjalnie żadnych konkretów odnośnie tego projektu, ale okazuje się, że najprawdopodobniej jest on już od kilku miesięcy testowany publicznie, tyle że został ukryty pod innym tytułem.

Projekt, o którym mowa to Angry Birds: Under Pigstruction. Wczesna wersja gry trafiła w ramach tzw. soft-launcha w marcu na kanadyjski App Store. Było to o tyle dziwne, że produkcja nie została wcześniej zapowiedziana i do teraz nie ma o niej nawet wzmianki na oficjalnej stronie. Ponadto była to klasyczna odsłona serii, pozbawiona jakichkolwiek udziwnień, za to oferująca znacznie ulepszoną oprawę graficzną.

Źródłem teorii, że może to być Angry Birds 2 jest serwis Pocketgamer, który porównał materiały graficzne z obu produkcji i odkrył zaskakujące podobieństwa. Przykładowo, w obu pojawia się nowy gatunek ptaka, imieniem Silver, który może być wykorzystywany jako bomba. Gdy aktywujemy jego umiejętność specjalną przerywa on lot i zaczyna niczym kamień spadać prosto w dół. Ponadto czerwony ptak na grafice wypuszczonej z Angry Birds 2 to dokładnie ten sam rysunek, który możemy zobaczyć w ikonce Angry Birds: Under Pigstruction w App Store.

Wszystko to sprawia, że teoria ta wydaje się całkiem prawdopodobna. Oczywiście, pewność uzyskamy dopiero 28 lipca, bo dopiero wtedy Angry Birds 2 zostanie oficjalnie ujawnione, a dwa dni później gra będzie miała premierę.

Do tego czasu warto obejrzeć obszerny zapis rozgrywki z Angry Birds: Under Pigstruction, gdyż zapewne pokazuje on jak prezentować się będzie w akcji kontynuacja największego przeboju studia Rovio.