Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2016, 11:08

autor: Góral

Left 4 Dead 3 zadebiutuje w 2017 roku?

Według informacji zamieszczonych w serwisie Express, strzelanka Left 4 Dead 3 od firmy Valve zadebiutuje w 2017 roku. Ponadto jednym z bohaterów będzie kobieta o imieniu Katherine, a produkcja zaoferuje sześć osobnych kampanii.

Left 4 Dead - tylko współpraca z pozostałymi ocalałymi może nas uchronić przed śmiercią. - Left 4 Dead 3 zadebiutuje w 2017 roku? - wiadomość - 2016-01-09
Left 4 Dead - tylko współpraca z pozostałymi ocalałymi może nas uchronić przed śmiercią.
Left 4 Dead w skrócie:
  • Seria pierwszoosobowych strzelanek od firmy Valve
  • Pierwsza odsłona ukazała się w 2008, a druga w 2009 roku
  • Podczas rozgrywki wcielamy się w ludzi starających się przetrwać w świecie opanowanym przez zombie
  • Gameplay nastawiony jest na współpracę

Left 4 Dead to popularna seria pierwszoosobowych strzelanek przeznaczonych dla miłośników współpracy. Do tej pory doczekaliśmy się dwóch części – pierwszej w 2008 roku i drugiej rok później. Niewykluczone, że za jakiś czas na rynku pojawi się trzecia odsłona. Według informacji pozyskanych przez Express, Left 4 Dead 3 zadebiutuje w 2017 roku, a jedna z bohaterek będzie mieć na imię Katherine. Dodatkowo ta sama strona kilka tygodni wcześniej ujawniła, że produkcja oferować ma sześć osobnych kampanii. Oczywiście Valve nie potwierdziło tych doniesień, tak samo, jak i wcześniejszych plotek. Już bowiem od kilku lat docierają do nas tego typu informacje, związane zarówno z Half-Lifem 3, jak i Left 4 Dead 3. Do dziś jednak nic z tego wszystkiego nie wynikło, a wśród fanów firmy przyjęło się nawet twierdzenie, że Valve nie umie liczyć do trzech. Ciężko więc przywiązywać się do rewelacji Expressu, zwłaszcza, że nie poparte są one żadnym źródłem, niemniej czas pokaże.

Left 4 Dead 3 zadebiutuje w 2017 roku? - ilustracja #2

W serii Left 4 Dead wcielamy się w osoby, które oparły się wirusowi zamieniającemu ludzi w zombie. W pierwszej odsłonie cyklu byli to Bill, Louis, Zoey oraz Francis, a w drugiej Nick, Rochelle, Coach oraz Ellis. Zabawa polega na przedzieraniu się przez kolejne lokacje, w których musimy stawić czoła rozmaitych stworom, w tym dysponującemu długim językiem Smokerowi, zwinnemu Hunterowi czy też posiadającemu ogromną siłę Tankowi. Główną atrakcją obu produkcji jest współpraca. Zabawa nastawiona jest na wzajemne wspieranie się w działaniach, więc samotne wilki raczej nie mają tu czego szukać. Według ostatnich informacji sprzed kilku lat, seria rozeszła się w ponad 12 milionach egzemplarzy.