Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2016, 09:35

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Batman Arkham HD Collection - nadciągają kolejne remastery na PS4 i XOne?

Według jednego z pracowników sieci sklepów GameStop, firma Warner Bros. Interactive Entertainment wyda na konsolach PlayStation 4 i Xbox One składankę Batman Arkham HD Collection, zawierającą gry Batman: Arkham Asylum oraz Batman: Arkham City wraz z dodatkami.

Serwis Eurogamer otrzymał informację od jednego z pracowników sieci sklepów GameStop, według której firma Warner Bros. Interactive Entertainment wypuści składankę Batman Arkham HD Collection w wersji na konsole Xbox One i PlayStation 4. Pakiet zawierać ma dwie odsłony serii przygodowych gier akcji Batman: Arkham – będą to Batman: Arkham Asylum oraz Batman: Arkham City wraz ze wszystkimi wydanymi do nich dodatkami. Obie produkcje doczekają się oczywiście odświeżonej oprawy graficznej. Zestaw ukazać ma się na rynku 10 czerwca bieżącego roku, a sprzedaż pre-orderów w GameStopie ma ruszyć dziś. Sam wydawca nie zajął jeszcze stanowiska w sprawie Batman Arkham HD Collection, aczkolwiek tego typu kolekcje nie są niczym szczególnym, więc niewykluczone, że i Batman doczeka się takowej.

Batman Arkham HD Collection / Źródło: Eurogamer. - Batman Arkham HD Collection - nadciąga kolejna składanka na PS4 / XOne - wiadomość - 2016-04-19
Batman Arkham HD Collection / Źródło: Eurogamer.
Seria Batman Arkham w skrócie:Główne odsłony:
  • Batman: Arkham Asylum – 2009 rok (PS3, X360, PC)
  • Batman: Arkham City – 2011 rok (PS3, X360, Wii U, PC)
  • Batman: Arkham Origins – 2013 rok (PS3, X360, Wii U, PC)
  • Batman: Arkham Knight – 2015 rok (PS4, XOne, PC)
Poboczne:
  • Batman: Arkham City Lockdown – 2011 rok (iOS, Android)
  • Batman: Arkham Origins Blackgate – 2013 rok (PS3, X360, Wii U, PSV, 3DS, PC)
  • Batman: Arkham Underworld – premiera zaplanowana na bieżący rok (iOS, Android)

Seria Batman: Arkham obecnie składa się z czterech głównych odsłon. Pierwszą było wydane w 2009 roku Batman: Arkham Asylum na konsole Xbox 360, PlayStation 3 i PC-ty. Produkcja opowiada o kolejnej przygodzie Człowieka Nietoperza, który złapał Jokera i odwiózł go do tytułowego zakładu psychiatrycznego. Na miejscu okazało się jednak, że jego odwieczny wróg wszystko ukartował.

Tytuł uważany jest powszechnie za jedną z najlepszych gier z Batmanem w roli głównej, a do tego doczekał się znakomitej kontynuacji w postaci wydanego w 2011 roku Batman: Arkham City. Za oba tytuły odpowiada ekipa Rocksteady. Z kolei wypuszczony w 2013 roku prequel Batman: Arkham Origins stworzyła ekipa WB Games Montreal. Gra zebrała mniej pochwał niż wcześniejsze produkcje, ale to nadal udana pozycja.

Najwięcej kontrowersji wywołała ostatnia odsłona cyklu - Batman: Arkham Knight. O ile wersja na PlayStation 4 i Xboksa One jest kawałem świetnej przygody, tak w przypadku PC-towego wydania mieliśmy do czynienia z jednym z najbardziej niedopracowanych portów, który pod zalewem negatywnych opinii został nawet wycofany ze sprzedaży. Tytuł wrócił po kilku miesiącach do obiegu, ale nie udało się go w pełni naprawić.