Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Peggle: Dual Shot (NDS)

Peggle: Dual Shot NDS

Prosta gra logiczna przeznaczona dosłownie dla każdego. Przypomina skrzyżowanie pinballa z pachinko. Autorzy przygotowali 55 plansz, na których rozmieszczono pomarańczowe oraz niebieskie (i zielone - bonusowe oraz purpurowe – dające dodatkowe punkty) kulki.

Logiczne | casual | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Peggle: Dual Shot (NDS)

producent: Q Entertainment

wydawca: PopCap Games

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

25lutego2009

Peggle: Dual Shot to gra powstała w wyniku kooperacji PopCap Games, jednego z bardziej płodnych twórców gier typu casual, oraz Q Entertainment – m.in. seria Lumines. Wersja przeznaczona na konsolę przenośną Nintendo DS powstała w oparciu o pecetową Peggle Deluxe, wydaną w zeszłym roku. Oczywiście nie można w tym przypadku mówić o zwykłym porcie – „kieszonkowa” Peggle otrzymała nieco modyfikacji w stosunku do swego pierwowzoru.

Nie uległa zmianom oczywiście istota rozgrywki – przed nami 55 plansz, na których rozmieszczono pomarańczowe oraz niebieskie (i zielone - bonusowe oraz purpurowe – dające dodatkowe punkty) kulki. Naszym zadaniem jest zbicie wszystkich pomarańczowych kulek – wydaje się to banalne, jednak biorąc pod uwagę ograniczoną ilość prób, jak również fakt, że wraz z postępem rozgrywki poziom trudności rośnie (kulki na przykład poruszają się), nie jest już tak łatwo. Zabawę nieco ułatwiają wspomniane wcześniej kulki bonusowe, dzięki którym przykładowo możemy dokładniej celować czy też za jednym zamachem zbić większą ilość kulek pomarańczowych.

Z nowości obecnych w Peggle: Dual Shot wymienić należy przygotowany specjalnie z myślą o konsolce Nintendo tryb Underground, który funkcjonuje podobnie do mini pinballa. W trybie tym do zebrania jest 15 specjalnych gemów, które dają nam dostęp do dodatkowych 15 poziomów gry. Wspomnieć także należy o możliwości nieznanej z wersji PC, a mianowicie powiększenia danego obszaru – wystarczy tylko chwilę dłużej przytrzymać rysik, a wskazywany przez niego rejon powiększa się oferując dokładniejsze wycelowanie wystrzeliwanej kulki.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Peggle: Dual Shot

Wymagania wiekowe Peggle: Dual Shot

odpowiednia dla każdego wieku

Kolejny sukces studia PopCap - gry z serii Peggle pobrane 30 milionów razy

wiadomość26 sierpnia 2011

Zręcznościowa gra Peggle, autorstwa studia PopCap Games, została pobrana z sieci ponad 30 milionów razy. Do tego sukcesu przyczyniły się wszystkie edycje tytułu, który pojawił się na praktycznie każdej platformie sprzętowej.