Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2014, 20:04

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 czerwca 2014 r.)

W minionym tygodniu rodzimi dystrybutorzy nie poinformowali o żadnych nowych zapowiedziach wydawniczych. Natomiast wiele polskich zespołów stawiło się na targach E3, dzięki czemu mogliśmy się cieszyć wysypem świeżych materiałów video. Ponadto ujawniono, jakie tytuły wkrótce dołączą do jednej z popularnych tanich serii.

Targi E3 przyniosły nam wysyp materiałów video z trzeciego Wiedźmina. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 czerwca 2014 r.) - wiadomość - 2014-06-16
Targi E3 przyniosły nam wysyp materiałów video z trzeciego Wiedźmina.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Tanie serie

Premium Games

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 czerwca 2014 r.) - ilustracja #2

Wydawana przez firmę Cenega tania seria Premium Games zostanie 20 czerwca zasilona czterema nowymi grami:

 1. Batman: Arkham Origins
 2. Company of Heroes 2
 3. Risen 2: Mroczne Wody - Złota Edycja (zawiera grę oraz dodatki DLC)
 4. Saints Row IV

Każda z nich sprzedawana będzie w cenie 64,99 zł.

Pozostałe wieści

Premiera Enemy Front

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 czerwca 2014 r.) - ilustracja #3

W minionym tygodniu do sprzedaży trafiła gra Enemy Front, czyli pierwszoosobowa strzelanka opracowana przez studio CI Games. Gra sprzedawana jest w sugerowanej cenie detalicznej 69,99 zł na PC, oraz 119,99 zł na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

Niestety, produkcja zbiera na razie dosyć średnie recenzje. Redaktor naszego serwisu wystawił jej ocenę 5,5/10:

 1. Recenzja gry Enemy Front - II wojna światowa w polskim wydaniu

Xbox One w Polsce

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 czerwca 2014 r.) - ilustracja #4

Podczas targów E3 poznaliśmy wreszcie konkrety odnośnie polskiego debiutu konsoli Xbox One. Sprzęt trafi do sprzedaży 5 września w cenie zbliżonej do 399 euro (koszt zestawu bez sensora Kinect), co w praktyce oznacza, że zapłacimy około 1640 zł.

W pudełku znajdziemy konsolę z dyskiem 500 GB, kontroler oraz 14 dni abonamentu Xbox Live Gold dla nowych użytkowników. Do sklepów trafi także droższa edycja z Kinectem.

SUPERHOT – polski FPS zebrał ponad 250 tysięcy dolarów!

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 czerwca 2014 r.) - ilustracja #5

W serwisie Kickstarter dobiegła końca zbiórka pieniędzy na projekt SUPERHOT autorstwa niewielkiego zespołu deweloperskiego z Łodzi. Twórcy prosili o 100 tysięcy dolarów, a ostatecznie udało im się zebrać ponad 250 tys.

Przypomnijmy, że produkcja jest komercyjnym rozwinięciem pomysłu z wyśmienitego darmowego prototypu wypuszczonego w zeszłym roku. Jest to pierwszoosobowa strzelanka, w której czas biegnie do przodu tylko w trakcie ruchu sterowanej przez nas postaci. SUPERHOT zmierza na pecety i trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

Premiera AiRace Xeno

W usłudze Nintendo eShop zadebiutował projekt AiRace Xeno, czyli futurystyczna gra wyścigowa przeznaczona na konsolę przenośną 3DS. Jest to kontynuacja zeszłorocznego AiRace Speed i oba tytuły opracowało polskie studio Qubic Games. W porównaniu z pierwszą częścią produkcja oferuje dziewięć nowych poziomów oraz trzy dodatkowe statki.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

W minionym tygodniu odbyły się targi E3 i na imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dzięki temu otrzymaliśmy potężny zestaw nowych materiałów video, które w większości stanowiły zapisy rozgrywki.

Przypomnijmy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon trafi do sprzedaży 24 lutego 2015 roku w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

 1. Wiedźmin 3: Dziki Gon - przygotujcie się na jedną z najlepszych gier RPG ostatnich lat (zapowiedź z E3)

Lords of the Fallen na E3 2014

Na targach stawili się również autorzy innego wielce wyczekiwanego polskiego RPG-a, czyli Lords of the Fallen. Podczas demonstracji Tomasz Gop ze studia CI Games zdradził, że poziom trudności przypominać będzie ten z gry Dark Souls. Ponadto wszyscy bossowie mają być do pewnego stopnia unikalni (np. będą posiadać inne umiejętności specjalne) i każdego z nich będzie można pokonać w szczególny sposób, który zapewni nam większą nagrodę.

Godfire: Rise of Prometheus – data premiery

Ostatnią polską produkcją na E3, o której chcemy napisać, jest mobilna gra akcji Godfire: Rise of Prometheus autorstwa studia Vivid Games. Podczas targów autorzy zaprezentowali ukończoną wersję projektu i poinformowali, że trafi on do sprzedaży 19 czerwca.

Ponadto twórcy zdecydowali się na rzadko spotykany wśród zespołów mobilnych krok i zapowiedzieli kolekcjonerskie wydanie pudełkowe nazwane Edycją Tytana. W specjalnym pudełku znajdziemy:

 1. kod umożliwiający aktywację gry na App Store.
 2. Koszulkę z logiem gry.
 3. Stustronicowy artbook
 4. Wysoką na 22 centrymetry figurkę Prometeusza.

Niestety, na razie nie podano ceny tej edycji.

Premiera lokalizacji Game Dev Tycoon, w planach tłumaczenia Game of Thrones: A Telltale Game Series oraz Tales from the Borderlands

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 czerwca 2014 r.) - ilustracja #7

Grupa BDiP wypuściła lokalizację strategii Game Dev Tycoon. Tłumaczenie jest oficjalne i dlatego można je pobrać za pośrednictwem usługi Steam.

Ponadto zespół poinformował, że zamierza przełożyć na nasz język dwie nadchodzące przygodówki studia Telltale, czyli Game of Thrones: A Telltale Game Series oraz Tales from the Borderlands.

Ciekawe linki

 1. Od dziś w sklepach polska wersja LEGO Marvel Super Heroes na PlayStation 4
 2. Gra How to Train Your Dragon 2 w sprzedaży
 3. Grand Theft Auto V czy Watch_Dogs? Top Empik - Tydzień 23
 4. Graliśmy w Dying Light - polskie zombiaki i Dead Island na sterydach (zapowiedź z E3 2014)