Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 16:29

autor: Góral

Xbox One w Polsce - Microsoft ujawnia szczegóły

Polski oddział firmy Microsoft ujawnił szczegóły dotyczące polskiej premiery konsoli Xbox One, która odbędzie się 5 września. Dowiedzieliśmy się, że urządzenie będzie sprzedawane w cenie zbliżonej do 399 euro, czyli około 1640 zł za zestaw bez sensora Kinect. Oprócz tego ujawniono, że wśród tytułów startowych znajdziemy m.in. gry Forza Horizon 2 i Halo: The Master Chief Collection.

Xbox One w Polsce - Microsoft ujawnia szczegóły - ilustracja #1

W nocy informowaliśmy o dacie premiery konsoli Xbox One w naszym kraju. Firma Microsoft nie ujawniła wtedy jednak żadnych szczegółów dotyczących ceny i tytułów startowych, ale na szczęście rąbka tajemnicy uchylono dziś popołudniu w wiadomości prasowej rozesłanej przez rodzimy oddział koncernu. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że sprzęt zadebiutuje 5 września w cenie zbliżonej do 399 euro (koszt zestawu bez sensora Kinect). Wychodzi więc na to, że za urządzenie zapłacimy około 1640 zł. W pudełku znajdziemy konsolę z dyskiem 500 GB, kontroler oraz 14 dni abonamentu Xbox Live Gold dla nowych użytkowników. Jednocześnie potwierdzono, że w sprzedaży znajdzie się także edycja z Kinectem.

Lista tytułów startowych ma być „ogromna”. Oczywistym jest, że w oficjalnym obiegu znajdzie się większość wypuszczonych do tego czasu gier, a także Forza Horizon 2 i Halo: The Master Chief Collection, zawierające dostęp do bety Halo 5: Guardians. Oprócz tego polscy gracze uzyskają dostęp do następujących funkcji konsoli:

  • game DVR/Upload (nagrywanie i edytowanie fragmentów rozgrywki),
  • aplikacje (m.in. Skype, Internet Explorer, One Drive, Twitch i Machinima),
  • TV w Xbox One (możliwość podpięcia zewnętrznego dekodera telewizyjnego do konsoli),
  • uaktualnienia usługi Xbox Live (darmowe gry w ramach programu Games with Gold, promocje Deals with Gold, dostęp do aplikacji niewymagający złotego abonamentu, itd.).

I to by było na tyle. Więcej informacji m.in. o lokalnych cenach, zestawach konsol i gier, listy wszystkich aplikacji, itd. poznamy wkrótce.