Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Arkanoid (PC)
OkładkaArkanoid (PC)

Arkanoid PC

Arkanoid to klasyczna gra zręcznościowa, w której za pomocą małej paletki i kulki, musimy zniszczyć mur z cegieł, zbudowany w rozmaitych konfiguracjach.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Arkanoid Premiera PC

22kwietnia1988

producent: Novalogic Inc. wydawca: Taito

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Arkanoid

Peggle Nights

Breakout

Peggle Deluxe

Gdzieś w odległym zakątku kosmosu istniała planeta, której mieszkańcy prowadzili spokojny i pozbawiony jakichkolwiek konfliktów żywot. Niestety, nic co dobre nie trwa wiecznie, o czym tamtejsza populacja szybko przekonała się na własnej skórze. Inwazja bezwzględnych kosmitów sprawiła, że lud nie znający wojen ani technik walki musiała ewakuować się z planety. Ocaleni schronili się w wielkim statku o nazwie Arkanoid i wyruszyli w kosmos na poszukiwanie nowego domu. Obcy, widząc desperacki ruch ich niedoszłych ofiar, przypuścili zmasowany atak na Arkanoid. Istniała obawa, że statek nie przetrwa kolejnego uderzenia, dlatego garstka ludzi postanowiła schronić się w mniejszym pojeździe Vaus i niezauważenie wymknąć się spod oblężenia. Na ich nieszczęście wpadli jednak do ogromnego labiryntu i zanim wyruszą w dalszą drogą muszą przez niego przebnrąć.

Taką oto fabułą raczy nas Arkanoid, klasyczna gra zręcznościowa, w której za pomocą małej paletki (w rzeczywistości jest to statek Vaus) i kulki, musimy zniszczyć mur z cegieł, zbudowany w rozmaitych konfiguracjach.

Program oferuje 33 plansze o rosnącym poziomie trudności. W każdej z nich, gracz będzie musiał pozbyć się wszystkich elementów muru, odbijając kulkę za pomocą przesuwającego się poziomo statku (jeśli piłka wypadnie poza dolną krawędź ekranu, tracimy jedno „życie”). Istnieje kilka typów cegiełek. Jedne znikają po pierwszym trafieniu, w inne należy uderzać wielokrotnie, a niektórych w ogóle nie da się zbić. Od czasu do czasu, ze zniszczonych elementów wypadają bonusy, które należy łapać za pomocą paletki. Mogą się wśród nich znaleźć np. działa laserowe, wydłużenie statku lub otworzenie wrót do kolejnego etapu. Dodatkowym utrudnieniem są pojawiające się u góry ekranu odłamki zniszczonej planety. Można je zniszczyć, ale wybuch zmienia tor lotu piłki, co może doprowadzić do niemiłych niespodzianek.

Arkanoid cechuje prosta ale czytelna grafika, słaba oprawa dźwiękowa oraz duża grywalność. Statkiem można sterować nie tylko za pomocą klawiatury, ale także joystickiem i myszą. To ostatnie urządzenia jest zresztą najbardziej wskazane, jako że posiada ono najkrótszy czas reakcji. Program doczekał się ogromnej ilości klonów w najróżniejszych odmianach, podobnie jak rosyjski Tetris.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,3 / 10 na podstawie 97 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Arkanoid: Odpowiednia dla każdego wieku.