Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3
Okładka Soulcalibur: Lost Swords (PS3)
OkładkaSoulcalibur: Lost Swords (PS3)

Soulcalibur: Lost Swords PS3

Soulcalibur: Lost Swords to udostępniana na zasadzie free-to-play, spin-offowa odsłona popularnego cyklu zręcznościowych bijatyk 3D. Rozgrywka skupia się na fabularyzowanym trybie misji, w których należy stawić czoła kolejnym przeciwnikom.

Bijatyki | zagraj za darmo | na 2 osoby | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Soulcalibur: Lost Swords Premiera PS3

premiera światowa

22kwietnia2014

Gra przestała działać

30listopada2015

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Soulcalibur: Lost Swords

Soulcalibur V

Tekken Revolution

Dead or Alive 5 Ultimate

30 listopada 2015 roku zaprzestano dalszego rozwoju gry, a jej serwery zostały zamknięte.

Soulcalibur: Lost Swords to spin-offowa odsłona cieszącej się sporą popularnością serii zręcznościowych bijatyk 3D. Produkcją gry zajął się zespół Project Soul, będący jednym z oddziałów deweloperskich firmy Namco Bandai.

W przeciwieństwie do większości gier z cyklu, Soulcalibur: Lost Swords oferuje wyłącznie możliwość zabawy jednoosobowej z fabularyzowanym trybem misji jako głównym wariantem rozgrywki. Kierując poczynaniami wybranego bohatera gracz stara się zdobyć tytułowe, zaginione miecze. Galeria wojowników pojawiających się w grze obejmuje wiele postaci doskonale znanych fanom marki, jak chociażby Siegfried Schtauffen, Heishiro Mitsurugi czy Sophitia Alexandra.

Mechanika rozgrywki bazuje na rozwiązaniach zastosowanych uprzednio w Soulcalibur 5. Podstawę zabawy stanowią widowiskowe potyczki z przeciwnikami, z których każdy dysponuje innym rodzajem uzbrojenia i zestawem specjalnych umiejętności. Nowości wprowadzone w grze to m.in. system wytwarzania oraz modyfikowania broni w oparciu o zdobywane materiały.

Warstwa wizualna Soulcalibur: Lost Swords nie odstaje jakością wykonania od standardów wyznaczonych przez wcześniejszą odsłonę cyklu. Trójwymiarowa grafika zastosowana w grze przykuwa uwagę starannie wykonanymi modelami postaci oraz dużą ilością widowiskowych efektów specjalnych towarzyszących walkom (rozbłyski, kolorowe poświaty, smugi świetlne itp.).

Uwaga: gra dystrybuowana jest na zasadzie free-to-play. Przyjęty model biznesowy odbiega jednak od typowych rozwiązań. Tytuł pozwala grać za darmo jedynie przez określoną ilość czasu, a jej zwiększenie wymaga zakupu specjalnych tokenów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,1 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.9 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Soulcalibur: Lost Swords

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Soulcalibur: Lost Swords Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network