Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3
Okładka Soulcalibur: Lost Swords (PS3)

Soulcalibur: Lost Swords PS3

Soulcalibur: Lost Swords to udostępniana na zasadzie free-to-play, spin-offowa odsłona popularnego cyklu zręcznościowych bijatyk 3D. Rozgrywka skupia się na fabularyzowanym trybie misji, w których należy stawić czoła kolejnym przeciwnikom.

Bijatyki | zagraj za darmo | multiplayer | na 2 osoby | tytuły ekskluzywne PlayStation

Gra przestała działać 30 listopada 2015

Sony PlayStation 3
Okładka Soulcalibur: Lost Swords (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

22kwietnia2014

premiera światowa

Gra Soulcalibur: Lost Swords przestała działać

30listopada2015

Kolekcja gier
Obserwuj grę

30 listopada 2015 roku zaprzestano dalszego rozwoju gry, a jej serwery zostały zamknięte.

Soulcalibur: Lost Swords to spin-offowa odsłona cieszącej się sporą popularnością serii zręcznościowych bijatyk 3D. Produkcją gry zajął się zespół Project Soul, będący jednym z oddziałów deweloperskich firmy Namco Bandai.

W przeciwieństwie do większości gier z cyklu, Soulcalibur: Lost Swords oferuje wyłącznie możliwość zabawy jednoosobowej z fabularyzowanym trybem misji jako głównym wariantem rozgrywki. Kierując poczynaniami wybranego bohatera gracz stara się zdobyć tytułowe, zaginione miecze. Galeria wojowników pojawiających się w grze obejmuje wiele postaci doskonale znanych fanom marki, jak chociażby Siegfried Schtauffen, Heishiro Mitsurugi czy Sophitia Alexandra.

Mechanika rozgrywki bazuje na rozwiązaniach zastosowanych uprzednio w Soulcalibur 5. Podstawę zabawy stanowią widowiskowe potyczki z przeciwnikami, z których każdy dysponuje innym rodzajem uzbrojenia i zestawem specjalnych umiejętności. Nowości wprowadzone w grze to m.in. system wytwarzania oraz modyfikowania broni w oparciu o zdobywane materiały.

Warstwa wizualna Soulcalibur: Lost Swords nie odstaje jakością wykonania od standardów wyznaczonych przez wcześniejszą odsłonę cyklu. Trójwymiarowa grafika zastosowana w grze przykuwa uwagę starannie wykonanymi modelami postaci oraz dużą ilością widowiskowych efektów specjalnych towarzyszących walkom (rozbłyski, kolorowe poświaty, smugi świetlne itp.).

Uwaga: gra dystrybuowana jest na zasadzie free-to-play. Przyjęty model biznesowy odbiega jednak od typowych rozwiązań. Tytuł pozwala grać za darmo jedynie przez określoną ilość czasu, a jej zwiększenie wymaga zakupu specjalnych tokenów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.9 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Soulcalibur: Lost Swords

Klasyfikacja PEGI Soulcalibur: Lost Swords

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Soulcalibur: Lost Swords

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Soulcalibur: Lost Swords i Ace Combat Infinity przesunięte na 2014 rok
Soulcalibur: Lost Swords i Ace Combat Infinity przesunięte na 2014 rok

wiadomość20 grudnia 2013

W Soulcalibur: Lost Swords i Ace Combat Infinity zagramy dopiero w 2014 roku. Firma Namco Bandai zdecydowała się przesunąć daty premier obu darmowych tytułów, ponieważ potrzebują one nieco więcej czasu na dopracowanie.

Soulcalibur: Lost Swords - zapowiedziano kolejną grę free-to-play na PlayStation 3 [Aktualizacja]
Soulcalibur: Lost Swords - zapowiedziano kolejną grę free-to-play na PlayStation 3 [Aktualizacja]

wiadomość11 września 2013

Po grach Ridge Racer Driftopia, Tekken Revolution i zapowiedzi Ace Combat Infinity, firma Namco Bandai Games postanowiła ogłosić kolejną produkcję free-to-play wykorzystującą znaną markę - Soulcalibur: Lost Swords.

Soulcalibur: Lost Swords nową odsłoną serii bijatyk?
Soulcalibur: Lost Swords nową odsłoną serii bijatyk?

wiadomość23 lipca 2013

Firma Namco Bandai kilka dni temu zapowiedziała Soulcalibur 2 HD Online, ale na tym być może nie koniec, bowiem zastrzegła ona znak handlowy Soulcalibur: Lost Swords. Kto wie, czy nie szykuje się wielki powrót serii klasycznych bijatyk.