Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3X360
Okładka Dead or Alive 5 Ultimate (PS3)
OkładkaDead or Alive 5 Ultimate (PS3)

Dead or Alive 5 Ultimate

Rozszerzona wersja Dead or Alive 5, zręcznościowej bijatyki studia Team Ninja. Tytuł został wzbogacony między innymi o nowe tryby rozgrywki, areny oraz bohaterów. W sumie Dead or Alive 5 Ultimate zawiera ponad dwadzieścia grywalnych postaci, wśród których pojawili się m.in.

Bijatyki | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead or Alive 5 Ultimate Premiera

3wrz2013

X360 PS3

producent: Team Ninja wydawca: Koei Tecmo Strona oficjalna

Gry podobne do Dead or Alive 5 Ultimate

Mortal Kombat

Tekken Revolution

Injustice: Gods Among Us

W rok po premierze podstawowej piątej części gry z serii Dead or Alive studio Team Ninja przygotowało jej nową wersję, wzbogaconą między innymi o nowe tryby rozgrywki, areny (Sky City Tokyo) oraz postacie. W sumie Dead or Alive 5 Ultimate zawiera grubo ponad dwudziestu grywalnych wojowników, nie zapominając o żadnej z najbardziej rozpoznawalnych postaci. W grze znajdują się Ryu Hayabusa i Momiji znani z cyklu Ninja Gaiden, piękne wojowniczki ninja Kasumi oraz Ayane, zapaśniczka Tina, szalony Zack, a także kilkoro debiutantów.

Tradycyjnie dla serii system walki jest niezwykle dynamicznym połączeniem agresywnego przypierania wroga do ściany oraz przechwytywania ciosów skierowanych na poszczególne partie ciała: górne, dolne oraz pośrednie. Dead or Alive 5 Ultimate cechuje się niesamowitą dynamiką pojedynków i fantastyczną oprawą graficzną. W grze pojawia się również słynna fizyki piersi wojowniczek, będąca jedną z cech rozpoznawczych całego cyklu.

Zgodnie z duchem poprzedników, nie zabrakło wielopiętrowych aren, umożliwiających ataki zrzucające wroga głęboko w przepaść, czy upadku po schodach. Dead or Alive 5 Ultimate ponownie stawia na wielopoziomowe, piękne areny rozsiane po całym świecie pełne obiektów ulegających zniszczeniu w czasie walk.

Autorzy przygotowali kilkanaście trybów rozgrywki, nie zapominając o pojedynkach sieciowych. W wersji Ultimate pojawiają się ponadto wszystkie nowości (Tutorial, Combo Challenge) dostępne wcześniej w mobilnej wersji Dead or Alive 5 Plus na PlayStation Vita. W trybie dla jednego gracz przygotowano również tryb z elementami fabuły oraz końcowego bossa. Każda z postaci posiada kilka do kilkunastu strojów do odblokowania, dzięki czemu nawet samotnicy będą w stanie docenić produkcję Team NINJA.

Ostatnia modyfikacja 26 stycznia 2018

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Dead or Alive 5 Ultimate

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
PS3