Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2013, 14:35

autor: Sarge

Wieści ze świata (Guild Wars 2, Until Dawn, Death to Spies 3) 8/5/13

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery aktualizacji do Guild Wars 2, trwających pracach nad Until Dawn, zbiórce pieniędzy na produkcję gry Death to Spies 3, a także zapowiedzi Dead or Alive Ultimate 5. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Showdown Effect

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę The Showdown Effect. Dzieło zespołu Arrowhead Game Studios możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 4,99 euro (ok. 21 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Sony Worldwide Studios

Shihei Yoshida (prezes Sony Worldwide Studios) powiedział w wywiadzie dla serwisu Game Informer, że wewnętrzne studio firmy Sony pracuje nad „grą typu free to play” na PlayStation 4. Yoshida nie może jednak zdradzić na jej temat żadnych szczegółów. Przy okazji powiedział, że nie zamyka drzwi dla produkcji z modelem finansowym opartym na opłacaniu comiesięcznego abonamentu. Wszystko będzie zależało tak naprawdę od potrzeb i specyfiki konkretnego tytułu.

Guild Wars 2

Studio ArenaNet zapowiedziało, że aktualizacja The Secret of Southsun do gry Guild Wars 2 zostanie wydana 14 maja. Oprócz nowej otoczki fabularnej i zadań do wykonania, zostanie wprowadzona także specjalna minigierka z krabami w roli głównej. Więcej szczegółów na temat aktualizacji znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

Guild Wars 2 - Wieści ze świata (Guild Wars 2, Until Dawn, Death to Spies 3) 8/5/13 - wiadomość - 2013-05-08
Guild Wars 2

Until Dawn

Anonimowe źródło serwisu IGN donosi, że gra Until Dawn jest wciąż na etapie produkcji. To przygodowy horror wykorzystujący PlayStation Move i zapowiedziany w sierpniu ubiegłego roku (od tamtego czasu słuch o tym tytule zaginął). Tymczasem według serwisu IGN, studio Supermassive Games niedługo przypomni o swoim dziele. Być może na czerwcowych targach E3 w Los Angeles?

Electronic Arts

Firma Electronic Arts ogłosiła, że zwolniła ok. 10% pracowników. Pod koniec ubiegłego roku w amerykańskim koncernie pracowało łącznie ok. 9370 osób z całego świata. Dzisiejsza wiadomość o zwolnieniach oznacza więc, że w tej chwili firma liczy sobie ok. 8400 pracowników. Wydawca jak dotąd nie zdradził szczegółów, więc nie wiemy, które zespoły najbardziej ucierpiały.

PlayStation Store

Firma Sony uruchomiła w usłudze PlayStation Store nowy dział o nazwie Indie Game. Jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy w nim same gry niezależne, co ułatwi znalezienie tego typu produkcji, które dotychczas nie miały swojej własnej kategorii. W ramach promocji nowego działu, od dzisiaj można o 50% taniej zakupić grę Retro City Rampage.

Death to Spies 3

W serwisie Indiegogo rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na produkcję gry akcji Death to Spies 3, która niegdyś została zapowiedziana pod nazwą Ghost of Moscow: Death to Spies. Po jakimś czasie prace zostały jednak wstrzymane, więc teraz twórcy ze studia Haggard Games postanowili spróbować swoich sił w crowdfundingu. Twórcy muszą zgromadzić 80 tysięcy dolarów, aby akcja zakończyła się sukcesem. Do tej pory zebrano zaledwie 251 dolarów, ale do końca zbiórki pozostało jeszcze 59 dni.

Death to Spies 3 - Wieści ze świata (Guild Wars 2, Until Dawn, Death to Spies 3) 8/5/13 - wiadomość - 2013-05-08
Death to Spies 3

Ubisoft

Patrice Désilets, były dyrektor serii Assassin’s Creed, po raz drugi opuścił firmę Ubisoft. Chociaż francuski koncern mówi o przerwaniu współpracy obu stron w zgodzie, to sam zainteresowany jest zdania, że został „bezpodstawnie zwolniony”. Désilets podobno nie miał nawet okazji pożegnać się z zespołem lub zabrać swoich rzeczy – zaznacza przy tym, że odejście nie było jego decyzją. Firma Ubisoft do tej pory tego nie skomentowała.

Dead or Alive Ultimate 5

W najnowszym numerze japońskiego magazynu Famitsu zapowiedziano grę Dead or Alive Ultimate 5. Jest to reedycja bijatyki Dead or Alive 5, wydanej we wrześniu ubiegłego roku. W nowej wersji otrzymamy przede wszystkimi dodatkowe postacie, na czele z Momiji z gry Ninja Gaiden: Dragon Sword. Dead or Alive Ultimate 5 ukaże się „wkrótce” na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, ale dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: