Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSVPC
Okładka Jacob Jones and the Bigfoot Mystery (PSV)
OkładkaJacob Jones and the Bigfoot Mystery (PSV)

Jacob Jones and the Bigfoot Mystery

Jacob Jones and the Bigfoot Mystery to opracowana przez zespół Lucid Games komediowa przygodówka. Wcielamy się w chłopca przebywającego na koloni letniej, który wspólnie z przyjazną Wielką Stopą musi odkryć tajemnicę ośrodka wypoczynkowego.

Przygodowe | elementy logiczne | humorystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jacob Jones and the Bigfoot Mystery Premiera

14maj2013

PSV

15wrz2014

PC

Jacob Jones and the Bigfoot Mystery to humorystyczna gra przygodowa. Produkcję opracowało studio Lucid Games, w skład którego wchodzą weterani zespołu Bizzare Creations, znanego m.in. z serii Geometry Wars i Project Gotham Racing.

Wcielimy się w tytułowego Jacoba Jonesa – chłopca biorącego udział w koloni letniej w ośrodku znanym jako Obóz Orlego Pióra. Nasz bohater jest raczej samotnikiem i zamiast spędzać czas na zabawach z kolegami woli na własną rękę eksplorować okoliczne lasy. Podczas jednej z takich wypraw napotyka prawdziwą Wielką Stopę, czyli włochate stworzenie, którym opiekunowie grupy straszą dzieci zgromadzone wieczorem przy ognisku. Okazuje się jednak, że stwór jest bardzo przyjacielski. Dobrze się składa, gdyż Jacob Jones będzie musiał skorzystać z jego pomocy przy odkryciu prawdy kryjącej się za tajemniczymi wydarzeniami mającymi miejsce w Obozie Orlego Pióra.

Jacob Jones and the Bigfoot Mystery jest tradycyjną przygodówką. Większość czasu spędzamy zatem na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. W grze niewiele jest sekwencji zręcznościowych, zaś produkcja testuje głównie spryt gracza. Łamigłówki są bardzo różnorodne, a autorzy inspirowali się uznanymi grami logicznymi. Dlatego też przy pokonywaniu przeszkód wykorzystujemy m.in. matematykę, umiejętności szybkiego kojarzenia faktów oraz zdolność zapamiętywania serii obrazów i dźwięków.

Gra powstała na bazie silnika Unreal Engine 3. Sprawia to, że cała grafika jest trójwymiarowa, choć jednocześnie autorzy postawili na mocno kreskówkowy styl wizualny, pełen jasnych kolorów i karykaturalnych postaci.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Jacob Jones and the Bigfoot Mystery

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Jacob Jones and the Bigfoot Mystery Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.4 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/7
PSV
PC