Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDPCPSVWPiOS
Okładka Fruit Ninja (PSV)

Fruit Ninja

Zwariowana gra zręcznościowa, stworzona z myślą o wykorzystaniu unikalnych możliwości urządzeń mobilnych. Wcielamy się w wojownika ninja, którego zadaniem jest przecinanie niezliczonej ilości owoców, za pomocą gestów wykonywanych na ekranie dotykowym.

Zręcznościowe | 2D | ninja

Okładka Fruit Ninja (PSV)

data premiery gry:

21kwi2010

iOS

15wrz2010

AND

21gru2010

WP

26paź2012

PC

13sie2013

PSV

Fruit Ninja to zręcznościowa produkcja, w której gracze z werwą rozcinają na części niezliczone ilości soczystych owoców. Gra została stworzona przez studio Halfbrick, specjalizujące się w grach na platformy mobilne.

W grze wcielamy się w tytułowego wojownika ninja, rozcinającego na wszelkie możliwe sposoby najróżniejsze gatunki owoców. Podczas rozgrywki z dołu ekranu wyrzucane są kolejno banany, cytryny, ananasy, jabłka, mango, kokosy i inne specjały, a naszym zadaniem jest jak najszybsze posiekanie wiktuałów na jak najdrobniejsze kawałki. Za dokonanie tego w odpowiednio szybki i wyrafinowany sposób (np. przy pomocy kombosów) nagradzani jesteśmy odpowiednią liczbą punktów. Od czasu do czasu pośród owoców trafiają się także rozmaite bonusy (np. banany zamrażające owoce na ekranie czy podwajające wynik punktowy), ale możemy również trafić na bombę, której nieopatrzne przecięcie skutkuje odjęciem punktów.

Fruit Ninja oferuje graczom kilka różnych trybów gry. W klasycznym zabawa kończy się w chwili, gdy nie uda nam się przekroić trzech owoców lub gdy trafimy ostrzem na bombę. Wynik uzależniony jest od ilości poszatkowanych owoców oraz wykonanych combosów i ciosów krytycznych. W trybie arcade otrzymujemy 60 sekund na uzyskanie możliwie jak najlepszego wyniku. W grze pojawiają się bomby odejmujące punkty oraz trzy rodzaje bonusów, takich jak podwójne punkty, owocowe szaleństwo i zamrożenie czasu. Tryb zen to uproszczona wersja wariantu klasycznego, gdzie nie pojawiają się bomby, zaś każda rozgrywka trwa tylko 90 sekund. W miarę postępów w grze odblokowujemy nowe bronie oraz scenerie.

Dwuwymiarowa oprawa tytułu jest bardzo prosta, lecz niesamowicie kolorowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Fruit Ninja

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Fruit Ninja

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 2 GB RAM, Windows 8

Twórcy filmowej trylogii Władcy Pierścieni przeniosą Fruit Ninja na ekrany kin
Twórcy filmowej trylogii Władcy Pierścieni przeniosą Fruit Ninja na ekrany kin

wiadomość26 września 2016

To już pewne - Fruit Ninja trafi na ekrany kin. Film aktorski zostanie przygotowany przez firmę New Line Cinema, mającą na koncie m.in. filmową trylogię Władcy Pierścieni i Hobbita.

Fruit Ninja zaktualizowane z okazji 30. rocznicy Pogromców duchów
Fruit Ninja zaktualizowane z okazji 30. rocznicy Pogromców duchów

wiadomość19 października 2014

Studio Halfbrick udostępniło nową aktualizację do gry Fruit Ninja, zainspirowaną filmowym cyklem Pogromcy duchów.

Promocje mobilne na weekend 21–22 czerwca (m.in. Dead Space, Fruit Ninja czy Sonic the Hedgehog)
Promocje mobilne na weekend 21–22 czerwca (m.in. Dead Space, Fruit Ninja czy Sonic the Hedgehog)

wiadomość21 czerwca 2014

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry dedykowane smartfonom i tabletom. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach gier z serii Sonic the Hedgehog, a także wielu gier firm EA Mobile i Halfbrick Studios.

PSV
PC
AND
iOS
WP