Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 czerwca 2014, 10:10

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 21–22 czerwca (m.in. Dead Space, Fruit Ninja czy Sonic the Hedgehog)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry dedykowane smartfonom i tabletom. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach gier z serii Sonic the Hedgehog, a także wielu gier firm EA Mobile i Halfbrick Studios.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na platformach dystrybucji cyfrowej App Store, Google Play i Windows Phone Store. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Gry z Sonikiem

iOS i Android: obniżki od 67% wzwyż

Firma Sega zdecydowała się na masową obniżek cen mobilnych odsłon gier z Niebieskim Jeżem w roli głównej. Promocje zaczynają się od 67% (dzięki czemu wszystkie pozycje można nabyć za kwotę ok. 4 zł) i obejmują następujące produkcje w wersjach na iOS i Androida:

Gry studia Halfbrick (m.in. Fruit Ninja czy Jetpack Joyride)

iOS: wszystkie tytuły dostępne za darmo

Studio Halfbrick obniżyło do zera cenę wszystkich swoich gier w wersjach na iPhone’a i iPada. Grzechem byłoby nie skorzystać z tej jedynej w swoim rodzaju promocji, tym bardziej, że w ofercie zespołu znajdują się takie hity jak Fruit Ninja i Jetpack Joyride, a także równie udane, choć nieco mniej znane, Colossatron: Massive World Threat, Monster Dash i Age of Zombies.

Gry mobilne firmy EA (m.in. Dead Space czy Plants vs Zombies)

iOS: wybrane tytuły za ok. 4 złAndroid: wybrane tytuły po 2,99 zł lub 4 zł

Mobilny oddział firmy Electronic Arts zdecydował się obniżyć ceny kilkudziesięciu produkcji znajdujących się w ofertach platform App Store i Google Play. Posiadacze smartfonów i tabletów z iOS lub Androidem za ledwie kilka złotych mogą nabyć takie produkcje jak Dead Space, Plants vs Zombies, MMA by EA Sports (iOS), Need for Speed: Most Wanted, Fight Night Champion (iOS), The Sims 3, NBA Jam, Mirror’s Edge (iOS), Monopoly Millionaire, Tetris (iOS), Mass Effect Infiltrator (iOS), SimCity Deluxe (iOS), Command & Conquer: Red Alert (iOS), Ultimate Mortal Kombat 3 (iOS) czy Skate It (iOS).

Ghostbusters: Paranormal Blast

iOS: za darmo; pierwotnie ok. 8 zł - Android: za darmo; pierwotnie ok. 7 zł

W tym roku mija 30 lat, odkąd w kinach zadebiutował kultowy film Ghostbusters. Z tej okazji studio XMG zdecydowało się udostępnić za darmo Ghostbusters: Paranormal Blast – niemal dwuletnią już produkcję bazującą na przygodach łowców duchów. Tytuł, robiący użytek z rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której możemy łapać niematerialne stworzenia nawet we własnym pokoju, być może nie zachwyca jakością wykonania, ale jako wypełniacz czasu sprawdza się znakomicie.

Waking Mars

iOS: ok. 8 zł; pierwotnie ok. 11 zł – Android: ok. 6 zł; pierwotnie ok. 9 zł

33% obniżki doczekała się doskonała platformówka Waking Mars. Produkcja, w której wcielamy się w astronautę uwięzionego w rozległym systemie marsjańskich jaskiń, stawia przed graczem zadanie przetrwania na tej wyjątkowo, jak się okazuje, nieprzyjaznej planecie. Co ciekawe, nie uświadczymy tu brutalnych scen akcji – tytuł jest przede wszystkim grą logiczną, stawiającą przed graczem zadanie radzenia sobie z lokalną fauną i florą w bardziej wyszukany sposób.

Spirit HD

iOS: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 11 zł - Android: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 13 zł

Z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej firma Jakyl przeceniła dużą część swojego katalogu gier mobilnych. Do promocji załapała się m.in. doskonała arcade’owa gra akcji Spirit HD. Produkcja rozwija w twórczy sposób mechanikę rozgrywki znaną z serii Geometry Wars – różnica polega na tym, że gracz przejmuje kontrolę nad duchem, likwidującym przeciwników poprzez generowanie swoistych czarnych dziur, wsysających wszystkie obiekty znajdujące się w ich obrębie.

Nightmares from the Deep: The Siren’s Call

iOS: ok. 8 zł (iPad), ok. 4 zł (iPhone); pierwotnie ok. 25 zł (iPad), ok. 18 zł (iPhone) – Android: ok. 2,99 zł; pierwotnie ok. 15 zł

Zabrzańskie studio Artifex Mundi przygotowało solidną obniżkę ceny jednej z najlepszych gier w swoim dorobku – przygodówki Nightmares from the Deep: The Siren’s Call. Produkcja łączy w sobie elementy klasycznego point’n’click, gry logicznej i przygodówki typu ukryte obiekty, pozwalając wziąć udział w emocjonującej przygodzie utrzymanej w pirackich klimatach.

Stargate SG-1: Unleashed

iOS: dwa pierwsze epizody za ok. 8 zł; pierwotnie ok. 18 zł– Android: pierwszy epizod za ok. 6 zł; pierwotnie ok. 16 zł

Stargate SG-1: Unleashed to epizodyczna przygodówka, stworzona przez studio Arkalis Interactive w oparciu o serial telewizyjny popularny w kręgach fanów sci-fi. Przecena poszczególnych epizodów czyni z gry atrakcyjną propozycję nie tylko z punktu widzenia miłośników popularnej marki. Coś dla siebie znajdą tu bowiem wszyscy entuzjaści gier przygodowych.

Thomas Was Alone

iOS: ok. 23 zł; pierwotnie ok. 37 zł

Thomas Was Alone to minimalistyczna platformówka, w której przejmujemy kontrolę nad bardzo uczuciowymi prostokątami, przemierzającymi nieprzyjazny, wypełniony pułapkami świat. Grę, zadziwiającą gracza fabularną głębią, cechuje wysoki poziom trudności, ale i świetne wykonanie. Dzieło Mike’a Bithella, pracującego obecnie nad nie mniej intrygującą pozycją o tytule Volume, stanowi kwintesencję nurtu niezależnego.