Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2014, 10:50

Dragon Age: Inkwizycja - Freddie Prinze Jr dołącza do obsady

Przedstawiciele BioWare poinformowali dziś na swoim blogu, że do obsady planowanego na października Dragon Age: Inkwizycja dołączył Freddie Prinze Jr, znany z takich produkcji jak Cała ona czy Koszmar minionego lata. Aktor wcieli się w Żelaznego Byka.

We wpisie na swoim blogu przedstawiciele BioWare poinformowali, że do obsady nadchodzącego Dragon Age: Inkwizycja dołączył Freddie Prinze Jr. Aktor znany z takich produkcji jak Koszmar minionego lata, Cała ona czy Scooby Doo (za ten występ był o krok od otrzymania Złotej Maliny) wcieli się w rolę Żelaznego Byka.

To nie pierwszy raz, kiedy BioWare korzysta z usług tego aktora – wcielił się on także w Jamesa Vegę w trzeciej części Mass Effect. Teraz użyczy swego głosu jednookiemu wojownikowi o przydomku Żelazny Byk – przedstawicielowi rasy Qunari, którego sami producenci gry określają jako największego i najtwardszego najemnika w całym Thedas. Sam Prinze Jr w materiale, który możecie zobaczyć powyżej twierdzi z kolei, że to odpowiednik Jamesa Bonda w świecie Dragon Age – odważny, niesłuchający niczyich rozkazów i bardzo charyzmatyczny.

Można by się spodziewać, że aktor, którego największym dotychczasowym dokonaniem był występ u boku Rachael Leigh Cook w Cała ona i którego karierę zdominowały przeciętne horroy oraz komedie romantyczne nie będzie pasował do sylwetki potężnego, niezłomnego najemnika. Powyższy materiał pozwala jednak na umiarkowany optymizm, zaś Prince Jr zapewnia, że jako zapalony gracz wie, jak ma stworzyć swoją postać. Cóż – pozostaje wierzyć mu na słowo, czekać do premiery... i ufać, że nikt w BioWare nie pozwoli na to, by największy twardziel w grze brzmiał choć trochę podobnie do Freda ze Scooby Doo.

Żelazny Byk ma być jedną z najciekawszych postaci trzeciej części Dragon Age. - Dragon Age: Inkwizycja - Freddie Prinze Jr dołącza do obsady - wiadomość - 2014-06-21
Żelazny Byk ma być jedną z najciekawszych postaci trzeciej części Dragon Age.

Dragon Age: Inkwizycja zadebiutuje siódmego października na PC, Xboksa 360, PlayStation 3, Xboksa One i PlayStation 4 i, jak możecie przeczytać w naszej relacji z pokazu na E3, zapowiada się na silnego kandydata do tytułu najlepszego RPG-a roku.

  1. Oficjalna strona internetowa Dragon Age: Inkwizycja
  2. Dragon Age: Inkwizycja w Encyklopedii Gier