Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 21 czerwca 2014, 10:09

autor: Góral

Riot Games zapłaci nowym pracownikom za odejście z pracy

Amerykańska firma Riot Games, znana większości osób z gry League of Legends, uruchomiła w Stanach Zjednoczonych program Queue Dodge. Akcja polega na wypłacaniu pieniędzy nowo zatrudnionym pracownikom, którzy zdecydują się zrezygnować z otrzymanej posady w czasie pierwszych 60 dni. W ten sposób deweloper chce wyłowić osoby z powołaniem, pracujące nie tylko dla pieniędzy.

Firma Riot Games, odpowiedzialna za słynną grę MOBA League of Legends, uruchomiła nowy program zatrudniania swoich pracowników, w ramach którego deweloper wypłaca sute premie nowo zatrudnionym osobom, jeżeli te zdecydują się, uwaga, zrezygnować z dalszej współpracy. Myli się jednak ten, kto uważa, że włodarze firmy powariowali, gdyż akcja ma jeden, konkretny cel – wyłowienie ludzi, którzy chcą pracować w Riot Games nie tylko dla pieniędzy, lecz także z pasji, gdyż tacy pracownicy są najefektywniejsi i pozwalają sprawniej realizować wyznaczone cele. Obecnie z Queue Dodge, bo taką nazwę nosi opisywany program, mogą skorzystać tylko osoby poszukujące zatrudnienia w Ameryce Północnej, ale nie zostało powiedziane, że akcja nie rozszerzy się także na Europę.

Riot Games zapłaci nowym pracownikom za odejście z pracy - ilustracja #1
Riot Games w skrócie:
  • Amerykański deweloper gier komputerowych
  • Firma została założona w 2006 roku
  • Obecnie zatrudnia około 1000 pracowników

Zasady Queue Dodge przedstawiają się w następujący sposób. Każdy nowo zatrudniony pracownik może odejść z firmy w ciągu pierwszych 60 dni, otrzymując na pożegnanie 10% swojej rocznej pensji, przy czym może to być maksymalnie 25 tys. dolarów. Oczywiście rozmowy kwalifikacyjne obowiązują w dalszym ciągu, a nowy program jest tylko ich uzupełnieniem. Dzięki temu firma liczy, że w jej szeregach nie będą pracować osoby, które robią to, bo muszą. Jeżeli otrzymana posada się nie spodoba, to można odejść, dostać trochę pieniędzy, które pozwolą na spokojne poszukanie nowego zatrudnienia i wszyscy będą zadowoleni.

League of Legends to sieciowa gra typu MOBA (Massive Online Battle Arena) oparta na modelu biznesowym free-to-play. Produkcja została udostępniona graczom komputerowym w 2009 roku i od tamtej spory jej popularność stale rośnie. Tytuł jest także jedną z najważniejszych produkcji e-sportowych. W Stanach Zjednoczonych zawodowi gracze LoL-a zostali nawet w 2013 roku uznani za profesjonalnych sportowców.