Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Solar Warden (PC)

Solar Warden PC

Kosmiczna strzelanka wzbogacona rozbudowanymi elementami strategicznymi. Gracz staje na czele floty powołanej w celu obrony Ziemi przed asteroidami oraz obcą rasą. Podczas zabawy walczymy z zagrożeniami osobiście, z kokpitu statku, jak i wydajemy rozkazy pozostałym jednostkom.

Akcji | science fiction | RTS | kosmiczne | elementy strategiczne | indie | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka Solar Warden (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2020

2020

Steam

Solar Warden to wydana na PC hybryda kosmicznej strzelanki i strategii. Jest to debiutancki projekt studia Polar Zenith, założonego przez Dana Adamsa. Twórca wcześniej przez kilka lat pracował nad Star Citizen jako główny projektant techniczny gry, a karierę w branży zaczął jako szef grupy moderskiej odpowiedzialnej za MechWarrior: Living Legends.

Fabuła

Akcja rozpoczyna się w 2070 roku. Spadające na Ziemię asteroidy doprowadziły do zniszczenia kilku miast, a obserwacja kosmosu pokazuje, że to dopiero początek. Aby uratować cywilizację powołana zostaje flota tytułowych Słonecznych Strażników, których celem jest przechwytywanie kosmicznych obiektów. Gracz wciela się w dowódcę tej organizacji. Jego zadanie nie jest łatwe, gdyż powierzchnię wielu nadlatujących asteroid zamieszkuje agresywna rasa Obcych znanych jako Silicoidy.

Mechanika

Wydane na PC Solar Warden to koktajl gatunkowy, łączący elementy gier akcji i strategii. Cała orbita ziemska jest jednym dużym sandboksem dostępnym do swobodnej eksploracji. Podczas zabawy gracz osobiście kieruje pojedynczym statkiem i jednocześnie dowodzi resztą floty Słonecznych Strażników niczym w grze RTS, wydając im rozkazy np. ataku i ruchu czy nakazując budowę struktur defensywnych. Mechanika lotu w pustce kosmicznej jest wierna zasadom newtonowskiej fizyki. Natomiast samo sterowanie jest stosunkowo proste i zostało zrealizowane w stylu strzelanki, a nie symulatora.

Poza bitwami gracz zajmuje się zarządzaniem organizacją. Musi zabiegać o wsparcie rządów, prowadzić badania naukowe, gromadzić surowce oraz inwestować środki we wzmacnianie flotylli. To sprawia, że każda porażka jest kosztowna. Jeśli np. nie damy rady zatrzymać asteroidy i uderzy ona w miasto, to nasze stosunki z krajem, gdzie było ono położone, ulegną załamaniu. W Solar Warden rozgrywka jest w dużym stopniu dynamiczna i kształtowana przez nasze decyzje, sukcesy i porażki. Kluczową rolę odgrywa system dyplomacji, pozwalający zdobywać sympatię rządzących, np. przez wykonywanie dla nich misji czy dzielenie się z ich narodami cennymi technologiami.

Tryby gry

Kampanię możemy przejść samotnie lub w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 5.3 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Solar Warden

12+

Wymagania sprzętowe Solar Warden

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-3770K 3.5 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 980 / 3 GB Radeon R9 280X lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5 2.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 680 / Radeon HD 7240 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Solar Warden - ukazało się demo gry od weterana Star Citizen
Solar Warden - ukazało się demo gry od weterana Star Citizen

wiadomość16 maja 2018

Studio Polar Zenith, założone przez ludzi, którzy wcześniej pracowali przy grach Star Citizen i MechWarrior: Living Legends, wypuściło wersję demonstracyjną Solar Warden. Będzie to produkcja łącząca mechaniki kosmicznej strzelanki i strategii pokroju serii XCOM.

Solar Warden  - weteran Star Citizen pracuje nad mieszanką kosmicznej strzelanki i XCOM-a
Solar Warden - weteran Star Citizen pracuje nad mieszanką kosmicznej strzelanki i XCOM-a

wiadomość26 lutego 2018

Studio Polar Zenith, założone przez głównego projektanta technicznego Star Citizen, pracuje nad grą Solar Warden. Zajmiemy się w niej obroną orbity ziemskiej, zarówno osobiście walcząc w kosmosie, jak i zarządzając całą powołaną do tego celu organizacją.