Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2014, 12:14

autor: Góral

Resident Evil 4 nigdy nie było ładniejsze (mod Resident Evil 4 HD Project)

PC-towa wersja gry Resident Evil 4 otrzymała pierwszą część modyfikacji Resident Evil 4 HD Project, która w znacznym stopniu ulepsza tekstury w wiosce. W późniejszym czasie moderzy poprawią wygląd pozostałych lokacji, postaci, broni i przedmiotów.

W Resident Evil 4 wcielamy się w Leona S. Kennedy’ego. - Resident Evil 4 nigdy nie było ładniejsze (mod Resident Evil 4 HD Project) - wiadomość - 2014-12-29
W Resident Evil 4 wcielamy się w Leona S. Kennedy’ego.

Od lutego bieżącego roku użytkownicy komputerów osobistych cieszą się grą Resident Evil 4 Ultimate HD Edition. Firma Capcom zatroszczyła się w tej wersji o szereg elementów usprawniających działanie PC-towego wydania słynnego survival horroru. Pojawiło się m.in. wsparcie dla padów, integracja ze Steamworks czy też osiągnięcia. Dodatkowo, jak sama nazwa sugeruje, ulepszono oprawę graficzną. Dwóch fanów produkcji postanowiło jednak usprawnić ją jeszcze bardziej, a pierwsze efekty ich pracy możecie już pobrać, klikając na poniższy link. Dodatkowo poniżej obejrzycie zwiastun porównujący wersję z i bez moda. Jednocześnie jego twórcy poinformowali, że w razie problemów z działaniem modyfikacji, należy ściągnąć 4GB Patch Tool. Szczegóły na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

Resident Evil 4 w skrócie:
  • Gatunek: survival horror
  • Deweloper: Capcom
  • Platformy sprzętowe: PC, GC, PS2, PS3, X360, Wii, iOS, Android
  • Data premiery pierwotnej wersji: 11 stycznia 2005 roku
  • Data premiery Ultimate HD Edition: 28 lutego 2014 roku

Na dobry początek moderzy zatroszczyli się o ulepszenie oprawy graficznej w wiosce. Zmodowana wersja Resident Evil 4 Ultimate HD Edition może się pochwalić dużo lepszymi teksturami i prezentuje się po prostu świetnie, o czym przekonacie się oglądając powyższy zwiastun. W najbliższych miesiącach udostępniane mają być kolejne wersja moda, zmieniające wygląd następnych lokacji, a w późniejszym czasie także samych postaci (główni bohaterowie, NPC, przeciwnicy), broni, przedmiotów itd.

W Resident Evil 4 wcielamy się w Leona S. Kennedy’ego – tajnego agenta pracującego dla rządu USA, który zostaje wysłany do Europy, by uratować zaginioną córkę prezydenta. Podczas rozgrywki trafiamy do hiszpańskiej miejscowości Pueblo w Hiszpanii, której mieszkańcy zamienili się w potwory, kontrolowane przez tajemniczą sektę.

Produkcja ukazała się pierwotnie na konsoli GameCube w styczniu 2005 roku. Po kilku miesiącach doczekała się wersji na konsolę PlayStation 2, w 2007 roku trafiła na Wii i komputery PC. Edycja HD zadebiutowała w 2011 roku na PlayStation 3 i Xboksie 360, a kilka miesięcy temu PC-towe wydanie zostało zastąpione nowym o podtytule Ultimate HD Edition. Na runku znajduje się także wersja przeznaczona na urządzenia mobilne.