Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2014, 13:15

Gwiazdkowy Call of Duty: Advanced Warfare. Top 10 UK (21 - 27 grudnia)

Ostatni pełny tydzień 2014 roku kończy się dominacją Call of Duty: Advanced Warfare. Zobacz jakie jeszcze gry kupowali Brytyjczycy w ubiegłym tygodniu w sprzedaży detalicznej.

Dwanaście miesięcy temu, na przełomie lat 2013-2014 hitem brytyjskiej listy przebojów była FIFA 14. Następczyni oznaczonej liczbą 15 sztuka ta już się nie udała i piłka nożna od Electronic Arts musi zadowolić się trzecią pozycją, ustępując tym samym Grand Theft Auto V (przed rokiem wersja na poprzednią generację konsol kończyła rok na miejscu piątym) i Call of Duty: Advanced Warfare (Call of Duty: Ghost pod koniec grudnia usadowiło się na miejscu drugim).

Do pierwszej dziesiątki wrócił DriveClub, a dzięki obniżce ceny sprzedaż Assassin’s Creed: Unity (przed rokiem Assassin’s Creed IV: Black Flag znajdowało się oczko wyżej, na trzecim miejscu) wzrosła w stosunku do poprzedniego notowania o 15%. Nieco słabiej poradziły sobie dwie pozostałe gry Ubisoftu: zainteresowanie Far Cry 4 skoczyło o 4%, a The Crew o 7% w górę. Kolejność ostatnich trzech pozycji nie uległa zmianie względem poprzedniego tygodnia.

Aż pięć gier z pierwszej dziesiątki to serie, których przedstawiciele (włącznie z nową edycją GTA V) przed dwunastoma miesiącami także znajdowali się na poniższej liście. Jeden tytuł niezmiennie, od ponad roku nie chce odejść w zapomnienie, a jest nim Minecraft: Xbox Edition. Jedynie dwie na dziesięć poniższych produkcji reprezentują nowe marki: The Crew i DriveClub (nomen omen obie to samochodówki).

1.

Call of Duty: Advanced Warfare

2.

Grand Theft Auto V

3.

FIFA 15

4.

Assassin’s Creed: Unity

5.

Far Cry 4

6.

The Crew

7.

DriveClub

8.

Minecraft: Xbox Edition

9.

Minecraft: PlayStation Edition

10.

LEGO Batman 3: Beyond Gotham