Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2014, 15:17

autor: Góral

Najlepsze minecraftowe projekty – willa Notcha, Pac-Man i Imperial Ironclad

W kolejnych minecraftowych projektach prezentujemy latający okręt wojenny Imperial Ironclad, mini grę Pac-Man oraz willę Markusa „Notcha” Perssona, którą twórca Minecrafta kupił niedawno za 70 mln dolarów.

We wrześniu bieżącego roku firma Microsoft przejęła studio Mojang, odpowiedzialne za Minecrafta, za 2,5 mld dolarów. „Ojciec” produkcji, Markus „Notch” Persson, opuścił po transakcji szeregi dewelopera, a część zarobionych pieniędzy przeznaczył na zakup zdumiewającej willi w Los Angles. Nie trzeba było długo czekać, aż budynek zostanie odtworzony w klockowym świecie. Oprócz niego w dzisiejszych minecraftowych projektach prezentujemy również Pac-Mana oraz latający okręt Imperial Ironclad.

Najlepsze minecraftowe projekty – willa Notcha, Pac-Man i Imperial Ironclad - ilustracja #1

Willa Notcha

Za swoją nową posiadłość Notch musiał zapłacić 70 mln dolarów. Na szczęście na jej wirtualną kopię nie trzeba będzie wydać ani grosza, gdyż wkrótce projekt zostanie udostępniony na PlanetMinecraft.com. W międzyczasie możemy jednak rzucić okiem na zwiastun lokacji, stworzony na podstawie oficjalnego nagrania promującego willę.

Pac-Man

Pac-Mana nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu graczowi. Oryginalna produkcja zadebiutowała na automatach w 1980 roku i odniosła wielki sukces, stając się jedną z najważniejszych produkcji w historii. Postać żółtej paszczy na stałe weszła do światowej popkultury. Na rynku nie brakuje rozmaitych gier, maskotek, zabawek, seriali animowanych itd. Również w Minecrafcie możemy wybierać i przebierać wśród dostępnych Pac-Manów, a jednym z takich projektów jest mini gra PacMan Arcade, którą znajdziecie tutaj. Zabawa opiera się na tych samych zasadach, co oryginalny tytuł, a więc na przemieszczaniu się po labiryncie, wypełnionym małymi kuleczkami. Zamiast duszków przeszkadzają nam zombie, a rozgrywka obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby.

Imperial Ironclad

Kolejnym projektem jest latający okręt Imperial Ironclad, czyli pojazd bojowy, wyposażony w dwa potężne działa, zdolne zamienić w pył każdego przeciwnika. Poza tym wszystkim maszyna wygląda po prostu świetnie i możecie ją pobrać z tego miejsca, gdzie znajdziecie także dodatkowe informacje oraz materiały graficzne.

Minecraft to gra z gatunku survival sandbox stworzona przez studio Mojang. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC w 2011 roku, a obecnie dostępny jest także na urządzeniach mobilnych i konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Projekt do tej pory sprzedał się w nakładzie ponad 55 mln egzemplarzy.