Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2015, 13:44

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Najlepsze minecraftowe projekty – latające wyspy, jezioro w środku krateru i zegarowa wyspa

Jak co poniedziałek przygotowaliśmy kolejne krótkie zestawienie minecraftowych projektów. Tym razem prezentujemy latające wyspy, jezioro w środku krateru i zegarową wyspę.

Witamy w kolejnym odcinku najlepszych minecraftowych projektów, w których prezentujemy twórczość uzdolnionych fanów gry Minecraft od studia Mojang. Tym razem wybraliśmy trzy ciekawe lokacje – zawieszone w przestworzach wyspy, jezioro w środku krateru oraz zegarową wyspę.

Najlepsze minecraftowe projekty – latające wyspy, jezioro w środku krateru i zegarowa wyspa - ilustracja #1

Jezioro w kraterze

Na dobry początek dzisiejszej wyprawy trafiamy do pięknego jeziora utworzonego w środku krateru. Twórca mapy może i nie zatroszczył się o rozbudowaną budowlę, czy też niesamowicie zaskakujący pomysł, jednak wykonał swoją robotę doskonale, tworząc lokację przypominającą bardziej widokówki, niż tradycyjne minecraftowe twory. Projekt pobierzecie z tego miejsca.

Najlepsze minecraftowe projekty – latające wyspy, jezioro w środku krateru i zegarowa wyspa - ilustracja #2
Najlepsze minecraftowe projekty – latające wyspy, jezioro w środku krateru i zegarowa wyspa - ilustracja #3

Latające wyspy

Drugą prezentowaną dziś mapą są steampunkowe latające wyspy. Twórca kryjący się pod ksywką lopaker stworzył poniższą lokację w około dziesięć godzin, co należy uznać za zdumiewający wynik, wziąwszy po uwagę jakość wykonania. Poniżej znajdziecie przyjemny zwiastun projektu i kilka screenów, a po większą ilość materiałów graficznych odsyłam na podlinkowaną wcześniej stronę.

Najlepsze minecraftowe projekty – latające wyspy, jezioro w środku krateru i zegarowa wyspa - ilustracja #4
Najlepsze minecraftowe projekty – latające wyspy, jezioro w środku krateru i zegarowa wyspa - ilustracja #5

Zegarowa wyspa

Na sam koniec zostawiliśmy prawdziwą perełkę – zegarową wyspę ze zdumiewającym zamkiem, wyrastającym z jej podłoża. Co ciekawe, ta szalenie interesująca mapa nie jest jeszcze ukończona (nie wszystkie pomieszczenia zostały wykończone, a z zewnątrz brakuje pewnych elementów), gdyż twórca znudził się dalszym budowaniem. Niemniej jeżeli chcecie pobrać mapę i ją dokończyć, ewentualnie nie przeszkadza Wam, że nie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, to odpowiednie pliki znajdziecie w tym miejscu.

Najlepsze minecraftowe projekty – latające wyspy, jezioro w środku krateru i zegarowa wyspa - ilustracja #6
Najlepsze minecraftowe projekty – latające wyspy, jezioro w środku krateru i zegarowa wyspa - ilustracja #7

Minecraft to gra z gatunku survival sandbox stworzona przez studio Mojang. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC w 2011 roku, a obecnie dostępny jest także na urządzeniach mobilnych i konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Projekt do tej pory sprzedał się w nakładzie około 60 mln egzemplarzy.