Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2015, 12:52

autor: Przemysław Zamęcki

Nowy rok witamy z Call of Duty: Advanced Warfare. Top 10 UK (28 grudnia - 3 stycznia)

Pierwszy, jeszcze niepełny, tydzień stycznia witamy w towarzystwie Call of Duty: Advanced Warfare na fotelu lidera. Podobnie jak przed tygodniem sekundują mu Grand Theft Auto V i FIFA 15. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą dziesiątką brytyjskich bestsellerów sprzedaży detalicznej.

Żegnaliśmy 2014 rok z Call of Duty: Advanced Warfare na czele i witamy nowy 2015 rok również z tym tytułem na szczycie brytyjskiej listy pudełkowych przebojów. W utrzymaniu pozycji nie przeszkodził 51% spadek zainteresowania, bo pozostałe tytuły także zaliczają poważne spadki, co oczywiście związane jest z zakończeniem świątecznego szaleństwa zakupowego. Grand Theft Auto V tym samym notuje zniżkę sprzedaży wynoszącą 48%, FIFA 15 spada o 57%, a Far Cry 4 o 42%.

Dolna część listy wygląda podobnie, jednak warto zaznaczyć, że pomiędzy znajdującym się na miejscu siódmym Destiny a kolejnym WWE 2K15 różnica wyniosła jedynie trzy tysiące egzemplarzy. Jedynym debiutantem w pierwszej czterdziestce jest Captain Toad: Treasure Tracker na Nintendo Wii U, który trafił na pozycję 16.

1.

Call of Duty: Advanced Warfare

2.

Grand Theft Auto V

3.

FIFA 15

4.

Far Cry 4

5.

Assassin’s Creed: Unity

6.

The Crew

7.

Destiny

8.

WWE 2K15

9.

DriveClub

10.

Minecraft: Xbox Edition

Przemysław Zamęcki

Przemysław Zamęcki

Grał we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonował. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - 1978-2021

więcej