Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 grudnia 2014, 12:13

autor: Adrian Werner

Sonic Runners wbiegnie w przyszłym roku na rynek mobilny

Firma Sega zapowiedziała Sonic Runners, czyli mobilną odsłonę popularnej serii platformówek. Projekt powstaje w studiu Sonic Team.

W Japonii właśnie dobiegła mała impreza zorganizowana dla fanów firmy Sega. Podczas niej wydawca ujawnił istnienie projektu Sonic Runners na smartfony i tablety. Będzie to pierwsza mobilna odsłona serii, którą opracuje studio Sonic Team, czyli autorzy konsolowych gier z tego cyklu.

Na razie twórcy ograniczyli się jedynie do stwierdzenia, że tytuł znajduje się w produkcji. Nie wiemy jeszcze na jakie platformy zmierza projekt, choć wnioskując po ostatnich dokonaniach firmy wydania na iOS i Androida są praktycznie pewne. Więcej informacji ma zostać ujawniona w styczniu.

Marka Sonic do tej pory radziła sobie zaskakująco dobrze na rynku mobilnym. W ciągu ostatnich kilku lat otrzymaliśmy tradycyjną dwuwymiarową platformówkę Sonic 4, trójwymiarowego endless runnera Sonic Dash oraz udaną zręcznościówkę Sonic Jump. Ponadto Sega uraczyła nas szeregiem ciekawych konwersji z 16-bitowych konsol, takich jak Sonic The Hedgehog czy Sonic CD, jak również dwoma mobilnymi odsłonami cyklu wyścigów kartów zatytułowanych Sonic & SEGA All-Stars Racing oraz Sonic Racing Transformed. Mamy więc nadzieję, że Sonic Runners zaoferuje co najmniej równie wysoką jakość.