Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2021, 08:07

Remake Resident Evil 4 mógł zmienić dewelopera i koncepcję

Według nowych plotek zmienił się główny deweloper odpowiedzialny za remake Resident Evil 4. Projekt miał przejąć wewnętrzny zespół firmy Capcom, który zamierza wprowadzić w grze sporo zmian w porównaniu z pierwowzorem.

Od pewnego czasu krążą plotki o remake’u Resident Evil 4, czyli jednej z najlepszych odsłon cyklu firmy Capcom. Najnowsze doniesienia sugerują, że projekt zmienił dewelopera, a nowy zespół ma inną wizję tej produkcji. Źródłem jest serwis VGC, który posiada dobrą renomę w kwestii plotek związanych grami tego wydawcy. Strona jako pierwsza informowała m.in. o tym, że współpracę z firmą odnowił projektant Tatsuya Minami i po kilku miesiącach te informacje okazały się prawdziwe.

Według najnowszych doniesień, które potwierdza również insider AestheticGamer, znane z zeszłorocznego Resident Evil 3 studio M-Two nie jest już głównym zespołem pracującym nad odświeżeniem Resident Evil 4. Rolę tę miał przejąć wewnętrzny team Capcomu - Division 1, który odpowiedzialny jest za produkcję głównych odsłon cykli Devil May Cry oraz Resident Evil.

Powodem tej zmiany miało być niezadowolenie szefostwa Capcomu z kierunku, w jakim rozwijał się projekt. M-Two chciało bowiem opracować wierny remake Resident Evil 4, m.in. dlatego że wprowadzone przez zespół zmiany w RE3 (w tym wycięcie części elementów kampanii pierwowzoru) spotkały się z negatywną reakcją fanów. Wydawca ma jednak inną wizję tej produkcji i chce, aby nowa wersja czwartej odsłony cyklu zaoferowała świeże rozwiązania i zmieniła fabułę oraz lokacje. Jako przykład podawana jest rozbudowana rola Mr. X w remake’u RE2, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

M-Two nadal ma pracować przy grze, ale rola studia została zredukowana do asystowania deweloperom z Division 1. Drugi z tych zespołów zajęty jest obecnie wprowadzaniem gruntownych zmian w remake’u Resident Evil 4, co spowoduje wydłużenie cyklu produkcyjnego. Poprzednie doniesienia mówiły o planowanej premierze w 2022 roku, ale teraz 2023 r. wydaje się bardziej realistycznym terminem.

Te wydarzenia nie powinny być jednak powodem do obaw o jakość projektu. Nowe wersje Resident Evil 2 i RE3 również przechodziły duże zmiany w trakcie produkcji, a ostatecznie okazały się godnymi uwagi pozycjami. Ponadto w Division 1 wciąż pracuje wiele osób, które brały udział w tworzeniu pierwszej wersji Resident Evil 4, więc gra jest w dobrych rękach.

  1. Resident Evil - oficjalna strona marki
  2. Resident Evil 4 - PC - poradnik do gry