Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2020, 10:25

autor: Aquma

Capcom może pracować na remakiem Resident Evil 4

Zgodnie z doniesieniami portalu Video Game Chronicle japońska firma Capcom pracuje nad remakiem Resident Evil 4. Za produkcję ma odpowiadać studio M-Two pod przywództwem byłego szefa PlatinumGames - Tatsui Minamiego. Tytuł podobno powstaje od dwóch lat i trafi na rynek w 2022 roku.

Capcom może pracować na remakiem Resident Evil 4 - ilustracja #1
Capcom chce odświeżyć kolejną odsłonę RE?

W SKRÓCIE:

  1. Capcom podobno pracuje nad remakiem RE4;
  2. tytuł ma powstawać w studiu M-Two w Osace, któremu przewodzi były szef PlatinumGames – Tatsuya Minami;
  3. remake miałby trafić na rynek w 2022 roku.

Serwis Video Game Chronicle donosi, że japońska firma Capcom planuje stworzyć pełnoprawny remake kolejnej odsłony swojej flagowej serii survival horrorów – Resident Evil 4. Za projekt ma odpowiadać nowy zespół M-Two w Osace, któremu przewodzi były szef PlatinumGames – Tatsuya Minami. Projekt podobno cieszy się błogosławieństwem twórcy oryginału, czyli Shinjiego Mikamiego. W produkcji rzekomo biorą też udział niektórzy deweloperzy odpowiedzialni za Resident Evil 2 Remake oraz Devil May Cry V. Prace nad nim podobno mają trwać już od 2018 roku. Według doniesień gra trafi na rynek za około dwa lata.

Warto odnotować, że oryginalne Resident Evil 4 ukazało się na konsoli Nintendo GameCube (kilka miesięcy później trafiło na PlayStation 2, a w kolejnych latach także na wiele innych platform, wliczając w to pecety i urządzenia mobilne). Produkcja pozostaje najlepiej ocenianą grą w historii Capcomu – na portalu Metacritic może się pochwalić średnią recenzji na poziomie 96%. Przez lata sprzedano przeszło 7,5 mln kopii tego dzieła, co dobitnie pokazuje, jak jest popularne. Niewątpliwie jest to bardzo ważny projekt dla Japończyków.

Trzeba podkreślić, że na razie mamy do czynienia z niepotwierdzonymi plotkami, choć dziennikarze powołują się na kilka osób „posiadających wiedzę o projekcie”. Warto też odnotować, że niektórzy gracze dopatrzyli się odwołań do Resident Evil 4 w wydanym niedawno remaku Resident Evil 3 – przykładowo zombie typu Parasite przypominają potwory znane jako Plaga, które pojawiły się właśnie w RE4.

  1. Resident Evil – strona oficjalna serii
  2. Capcom – strona oficjalna
  3. Recenzja gry Resident Evil 3 – Mr. X był ledwie rozgrzewką