Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2022, 01:08

Resident Evil 4 Remake zapowiedziane. Mamy zwiastun i datę premiery

Sony na konferencji State of Play zapowiedziało jeden z najbardziej wyczekiwanych remake'ów ostatnich lat. Oprócz tego zobaczyliśmy Resident Evil Village w nowym wydaniu.

Prezentacja State of Play właśnie się zakończyła. Otwierając segment zapowiedzi, Sony ogłosiło legendarny powrót. Resident Evil 4 otrzyma remake, który premierę ma mieć 24 marca 2023 roku.

Kultowa gra Capcomu z 2005 roku ma trafić na PlayStation 5 po gruntownym odświeżeniu, zachowując przy tym esencję oryginału. Dzięki poniższemu zwiastunowi już teraz mamy szansę zobaczyć, jak wyglądałoby Resident Evil 4, gdyby zadebiutowało 18 lat później. Wspomniano także pracach nad zawartością dla gogli PlayStation VR2.

Ponadto Sony potwierdziło swoją wiarę w technologię wirtualnej rzeczywistości. Zaledwie momenty później pierwsze skrzypce zagrało Resident Evil Village. Tytuł, który ukazał się w zeszłym roku, również ma doczekać się wersji na VR.

Przyszły rok w wydaniu Sony ma stanąć pod znakiem horroru w nowym i jeszcze bardziej realnym wydaniu. Jesteście gotowi?

Sonia Selerska

Sonia Selerska

Swoją przygodę z zawodowym pisaniem dla GRYOnline.pl rozpoczęła w 2022 roku, ale od zawsze interesowała się wszelkimi formami słowa pisanego. Studentka kierunku Film i Multimedia na specjalizacji Tworzenie Gier Wideo, głęboko śledzi zacierającą się granicę między tymi dwoma światami. Czasami wstydliwie docenia przerost formy nad treścią. W przypadku mediów częściej niż rzadziej wchodzi w skrajności; nigdy nie może wybrać między filmami dokumentalnymi i horrorami a cozy grami, symulatorami życia i animacjami. Częściej niż przy tytułach AAA znajdziecie ją przy oldskulowych konsolach i perełkach indie. Wolny czas poświęca swojej miłości do mody i szeroko pojętej sztuki. Uważa, że fabuła to najważniejszy element gry, a najlepsze historie to te, które czerpią z życia codziennego.

więcej