Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2022, 01:32

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Horizon Forbidden West z dużą aktualizacją i gameplay z Call of the Mountain

W czasie dzisiejszego pokazu State of Play zaprezentowano dużą aktualizację do gry Horizon Forbidden West oraz gameplay ze spin-offu serii o tytule Horizon: Call of the Mountain.

Na najnowszym State of Play zaprezentowano nowości, jakie przyniesie jeszcze dziś duża aktualizacja do Horizon Forbidden West. Oto kilka najważniejszych nowinek:

 1. Tryb Nowej Gry +.
 2. Nowy poziom trudności dla graczy szukających prawdziwego wyzwania.
 3. Możliwość dostosowania swojego pancerza tak, by wyglądał jak inny już posiadany strój (tzw. system transmogryfikacji).
 4. Funkcja ponownego rozdysponowania punktów umiejętności.
 5. Nowy sprzedawca, który handluje przedmiotami pozyskiwanymi ze zwierząt.
 6. Usprawnienie antyaliasingu, co przełoży się na lepszą jakość obrazu na konsolach PS5 i PS4 Pro.
 7. Twórcy zapewnili, że pracują nad specjalnym trybem graficznym, pozwalającym zablokować liczbę wyświetlanych klatek na 40, oraz obsługą zmiennej częstotliwości odświeżania ekranu.

Horizon: Call of the Mountain

Zaprezentowano także gameplay trailer z gry Horizon: Call of the Mountain (acz nieogłoszono daty premiery), która do działania będzie wymagać hełmu PlayStation VR2 dla konsoli PS5. Wcielimy się w niej w byłego członka Carji Cienia.

 1. W trakcie rozgrywki spotkamy zarówno nowe postacie, jak i te z poprzednich odsłon serii – w tym samą Aloy. Przetestujemy również system craftingu.
 2. Oprócz kampanii fabularnej w grze znajdzie się tryb spływu rzecznego (z ang. river ride), który pozwoli nam usiąść w wirtualnej łodzi i zrelaksować się, przy jednoczesnym podziwianiu zapierających dech w piersiach widoków.
 3. Należy jednak być ostrożnym – na pokład mogą próbować wejść nieproszone maszyny.
 1. Recenzja gry Horizon Forbidden West – Sony ma asa na Game Passa
 2. Horizon Forbidden West – poradnik do gry
 3. Horizon Forbidden West – strona oficjalna
E3 2021