Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2021, 12:19

autor: Qskan

Remake Resident Evil 4 się zbliża? Fani dostrzegli wskazówkę podczas PlayStation Showcase

Podczas niedawnego pokazu PlayStation Showcase oglądaliśmy zapowiedzi wielu tytułów. Możliwe, że w nieoczywisty sposób „zapowiedziany” został również remake gry Resident Evil 4.

W SKRÓCIE:
  1. Podczas pokazu PlayStation Showcase pojawiły się nawiązania do wielu gier, m.in. do Resident Evil 4.
  2. Część fanów upatruje w tym easter eggu zapowiedzi remake’u czwartej odsłony legendarnej serii survival horrorów.
  3. O powstawaniu odświeżonej wersji „czwórki” spekuluje się od dłuższego czasu.

Resident Evil 4 uznawane jest za jednego z najlepszych przedstawicieli gatunku survival horror. Od jakiegoś czasu spekuluje się, że Capcom może pracować nad remakiem produkcji z 2005 roku. Kolejnym źródłem plotek i rozważań jest easter egg, który został zauważony podczas pokazu PlayStation Showcase, a mówiąc konkretniej, w trakcie prezentacji Play Has No Limits.

Prawdopodobnie pierwszy o easter eggu napisał użytkownik CoronaBeer51, który podzielił się swoim odkryciem na portalu Reddit. Zauważył on, że w pewnym momencie na materiale pojawia się logo Los Iluminatos z RE4 symbol nawiązujący do Plagi (Las Plagas). Jeżeli chcecie przekonać się na własne oczy, to możecie zatrzymać film w 1:33, przy otwierających się drzwiach wejściowych:

Samo umieszczenie symbolu Plagi nie musi o niczym świadczyć, ale można założyć, że autorzy pokazu byli przekonani, że fani szybko odkryją symbole ukryte w filmie i prawidłowo odczytają ich znaczenie. Resident Evil 4 nie jest bowiem jedyną grą, do której pojawiły się nawiązania w filmie Play Has No Limits. Redditowicze nie zasypiali gruszek w popiele i szybko znaleźli wszystkie (lub większość; coś może się jeszcze ukrywać) odniesienia i nawiązania. Wśród odkrytych easter eggów pojawiły się m.in. nawiązania do Hogwarts Legacy, Final Fantasy XVI, Alana Wake’a, a także innej serii, która podbiła serca miłośników growego horroru – Silent Hill.

Umieszczenie symbolu z RE4 może jednak teasować większą zapowiedź. W końcu niedawno na oficjalnym Twitterze serii pojawił się ciekawy tweet nawiązujący do czwartej części, co pokrywa się z plotkami o powstawaniu remake’u. Dodatkowo w tym roku mija 25 lat od powstania pierwszej odsłony cyklu Resident Evil. Niewykluczone, że jedną z form celebracji tego jubileuszu będzie odświeżona wersja gry przez wielu uważanej za najlepszego reprezentanta marki. Nie mówiąc już o tym, że remaki Resident Evil 2 i Resident Evil 3 odniosły spory sukces. Być może przyszedł czas na czwartą odsłonę.