Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2016, 19:13

autor: Ender

Gry Resident Evil 4, 5 i 6 trafią na konsole Xbox One i PlayStation 4

Capcom opublikuje czwartą, piątą i szóstą odsłonę serii Resident Evil na konsolach Xbox One i PlayStation 4. W pierwszej kolejności do sprzedaży trafi Resident Evil 6, który zadebiutuje 29 marca. Wcześniejsze części cyklu pojawią się w sklepach latem i jesienią tego roku.

Capcom postępuje zgodnie z obraną strategią i przygotowuje się do wydania na konsolach Xbox One i PlayStation 4 reedycji kolejnych przebojów ze swojego katalogu. Tym razem będą to trzy ostatnie numerowane odsłony cyklu Resident Evil (plotki z listopada okazały się więc prawdą). Produkcje mają być sprzedawane oddzielnie, w sugerowanej cenie 19,99 euro (ok. 88 zł). W pierwszej kolejności do graczy trafi Resident Evil 6, który pierwotnie zadebiutował w 2012 roku i spotkał się z mieszanym przyjęciem fanów. Jego premierę wyznaczono na 29 marca. Producenci obiecują, że gra zawierać będzie wszystkie wydane do tej pory DLC. Latem do sklepów trafi Resident Evil 5, a jesienią najlepiej oceniany z trójki Resident Evil 4. Capcom wprowadzi do sprzedaży również dyskowe wydania zapowiedzianych tytułów. W tej chwili wiadomo tylko, że na pewno będą one sprzedawane w Ameryce Północnej.

Na razie nie wiemy nic o ewentualnych znaczących poprawkach graficznych lub technicznych przygotowywanych portów. Najprawdopodobniej w przypadku wszystkich trzech tytułów będziemy mieli do czynienia jedynie z bardzo ograniczonymi i kosmetycznymi zmianami.

Gry Resident Evil 4,5 i 6 trafią na konsole Xbox One i PlayStation 4 - ilustracja #1
Gry Resident Evil 4,5 i 6 trafią na konsole Xbox One i PlayStation 4 - ilustracja #2
Gry Resident Evil 4,5 i 6 trafią na konsole Xbox One i PlayStation 4 - ilustracja #3

Przypomnijmy, że Resident Evil 6 składa się z trzech mini-kampanii. W każdej gracze wcielają się w innego bohatera – znanych z poprzednich odsłon cyklu Leona Kennedy’ego i Chrisa Redfielda, a także debiutującego Jake’a Mullera. W zależności od wybranego protagonisty, tytuł zmienia charakter oraz klimat rozgrywki. Wydany w 2009 roku Resident Evil 5 po raz pierwszy przedstawił graczom kooperacyjną kampanię dla dwóch osób, a także zupełnie nową arenę przygód, którą była Afryka. Resident Evil 4 z 2005 roku jest jedną z najbardziej wpływowych części cyklu. Zainspirowała ona wiele współczesnych shooterów oraz horrorów. Do dziś produkcja pozostaje kultowym klasykiem. Jej fabuła przenosi graczy na mroczną południowoeuropejską prowincję.

  1. Oficjalna strona firmy Capcom
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach