Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2016, 19:13

Gry Resident Evil 4, 5 i 6 trafią na konsole Xbox One i PlayStation 4

Capcom opublikuje czwartą, piątą i szóstą odsłonę serii Resident Evil na konsolach Xbox One i PlayStation 4. W pierwszej kolejności do sprzedaży trafi Resident Evil 6, który zadebiutuje 29 marca. Wcześniejsze części cyklu pojawią się w sklepach latem i jesienią tego roku.

Capcom postępuje zgodnie z obraną strategią i przygotowuje się do wydania na konsolach Xbox One i PlayStation 4 reedycji kolejnych przebojów ze swojego katalogu. Tym razem będą to trzy ostatnie numerowane odsłony cyklu Resident Evil (plotki z listopada okazały się więc prawdą). Produkcje mają być sprzedawane oddzielnie, w sugerowanej cenie 19,99 euro (ok. 88 zł). W pierwszej kolejności do graczy trafi Resident Evil 6, który pierwotnie zadebiutował w 2012 roku i spotkał się z mieszanym przyjęciem fanów. Jego premierę wyznaczono na 29 marca. Producenci obiecują, że gra zawierać będzie wszystkie wydane do tej pory DLC. Latem do sklepów trafi Resident Evil 5, a jesienią najlepiej oceniany z trójki Resident Evil 4. Capcom wprowadzi do sprzedaży również dyskowe wydania zapowiedzianych tytułów. W tej chwili wiadomo tylko, że na pewno będą one sprzedawane w Ameryce Północnej.

Na razie nie wiemy nic o ewentualnych znaczących poprawkach graficznych lub technicznych przygotowywanych portów. Najprawdopodobniej w przypadku wszystkich trzech tytułów będziemy mieli do czynienia jedynie z bardzo ograniczonymi i kosmetycznymi zmianami.

Przypomnijmy, że Resident Evil 6 składa się z trzech mini-kampanii. W każdej gracze wcielają się w innego bohatera – znanych z poprzednich odsłon cyklu Leona Kennedy’ego i Chrisa Redfielda, a także debiutującego Jake’a Mullera. W zależności od wybranego protagonisty, tytuł zmienia charakter oraz klimat rozgrywki. Wydany w 2009 roku Resident Evil 5 po raz pierwszy przedstawił graczom kooperacyjną kampanię dla dwóch osób, a także zupełnie nową arenę przygód, którą była Afryka. Resident Evil 4 z 2005 roku jest jedną z najbardziej wpływowych części cyklu. Zainspirowała ona wiele współczesnych shooterów oraz horrorów. Do dziś produkcja pozostaje kultowym klasykiem. Jej fabuła przenosi graczy na mroczną południowoeuropejską prowincję.

  1. Oficjalna strona firmy Capcom