Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2016, 19:25

autor: Góral

American Truck Simulator i Euro Truck Simulator 2 wkrótce ze wsparciem dla Steam Workshop

Popularne symulatory American Truck Simulator i Euro Truck Simulator 2 od studia SCS Software wkrótce doczekają się wsparcia dla Steam Workshop. Obecnie trwają zamknięte testy nadchodzącej nowinki, która zostanie udostępniona publicznie w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Studio SCS Software poinformowało na swoim blogu, że pracuje nad nowymi aktualizacjami gier Euro Truck Simulator 2 oraz American Truck Simulator. W przypadku pierwszej z wymienionych produkcji będzie to patch oznaczony numerem 1.23, a drugiej 1.2. Największą atrakcją nowych wersji ma być wsparcie dla Steam Workshop (Warsztat Steama, w którym można bez żadnych problemów zaopatrzyć się w rozmaite mody tworzone przez społeczność). Obecnie trwają już zamknięte testy wyczekiwanej nowinki, ale w ciągu kilku najbliższych tygodni doczekamy się publicznej bety. To jednak nie wszystko, gdyż deweloperzy stworzyli także specjalną aplikację SCS Workshop Uploader, umożliwiającą moderom udostępnianie swoich projektów. Dodatkowo firma pracuje także nad wiki opisującą proces tworzenia modyfikacji i nie tylko. Z pewnością ten ruch zaowocuje ciekawymi modami, więc z niecierpliwością czekamy na premierę aktualizacji.

American Truck Simulator i Euro Truck Simulator 2 wkrótce ze wsparciem dla Steam Workshop - ilustracja #1
American Truck Simulator i Euro Truck Simulator 2 wkrótce ze wsparciem dla Steam Workshop - ilustracja #2

Euro Truck Simulator 2 to popularny symulator kierowcy ciężarówek. Produkcja ukazała się w 2012 roku na komputerach osobistych i od tamtej pory jest stale rozwijana dzięki dodatkom i aktualizacjom. Rozgrywka polega na przewożeniu rozmaitych ładunków, a zabawa, jak sama nazwa wskazuje, odbywa się na terenie Europy.

American Truck Simulator i Euro Truck Simulator 2 wkrótce ze wsparciem dla Steam Workshop - ilustracja #3

American Truck Simulator to najnowsza produkcja studia SCS Software. Zabawa pod wieloma względami przypomina Euro Truck Simulator 2, ale akcja rozgrywa się na terenie Stanów Zjednoczonych, do rozgrywki wprowadzono policję patrolującą drogi i kilka innych elementów. Produkcja dostępna jest na komputerach osobistych od 2 lutego.