Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 lutego 2016, 17:09

Crush Your Enemies - polski retro-RTS rozpocznie podbój rynku wiosną

Warszawskie studio Vile Monarch pracuje nad oldskulowym RTS-em Crush Your Enemies, który ma odwoływać się do rozwiązań z lat 90. ubiegłego wieku. Gra trafi na urządzenia mobilne i pecety.

Strategie czasu rzeczywistego to kategoria zdominowana na rynku mobilnym przez niezliczone klony Clash of Clans, czyli gry o małej interaktywności bitew, nastawione głównie na wyciąganie od graczy pieniędzy w ramach mikropłatności. Osoby, które mają po dziurki w nosie tego typu produkcji zainteresować powinna zapowiedziana właśnie gra Crush Your Enemies, autorstwa polskiego studia Vile Monarch, która ma zaoferować oldskulowe podejście do tematyki RTS-ów, odwołując się do pozycji z lat 90. ubiegłego wieku.

Crush Your Enemies zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android oraz na pecety. Premiera ma nastąpić wiosną tego roku. Warto wspomnieć, że studio Vile Monarch założyli byli pracownicy firmy 11-bit, którzy odegrali kluczowe role przy produkcji Sleepwalker’s Journey i This War of Mine.

Autorzy nie zamierzają silić się na rozbudowaną i pełną dramaturgii warstwę fabularną. Zamiast tego postawią na komedię, naśmiewającą się na każdym kroku z oklepanych schematów gatunku fantasy. Akcja osadzona zostanie w magicznej i niezwykle nudnej krainie Generia, pełnej dzielnych rycerzy, szlachetnych elfów i kochających klejnoty krasnali. My pokierujemy bandami złych barbarzyńców, którzy postanowią rozwalić na kawałki całą tę sielankę, nabić na pale przeciwników, złupić co się da, a przy okazji wypić morze piwa.

Crush Your Enemies oparte zostanie na standardowych fundamentach gatunku RTS. Będziemy więc zarządzali surowcami, dowodzili jednostkami i podbijali terytoria przeciwnika. Wszystko to jednak rozgrywane będzie w tempie znacznie szybszym niż w typowych przedstawicielach tego gatunku. Prosty będzie również interfejs, ale mimo to zaoferuje on sporo opcji strategicznych.

Idea twórców jest taka, abyśmy mogli się dobrze bawić nawet podczas krótkich sesji, a zarazem, żeby gra oferowała wystarczającą głębię, która pozwoli utrzymać nasze zainteresowanie nawet po wielu godzinach rozgrywki. Zabawę wzbogaci system ekwipunku oraz potyczki z bossami.

W Crush Your Enemies znajdziemy obszerną kampanię fabularną oraz tryb multiplayer, pozwalając rywalizować z innymi graczami. Co godne pochwały, nic będzie stało na przeszkodzie, aby sieciowe bitwy toczyli ze sobą użytkownicy różnych platform sprzętowych.