Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2016, 17:12

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

XCOM 2 - PC-towy ekskluzyw z bardzo wysokimi ocenami

Za kilka dni na komputerach PC zadebiutuje gra strategiczna XCOM 2 od studia Firaxis Games. W sieci pojawiło się już jednak sporo recenzji, z których wynika, że deweloper spisał się na medal.

W najbliższy piątek na komputerach PC zadebiutuje gra XCOM 2, czyli kontynuacja XCOM: Enemy Unknown z 2012 roku. Największe branżowe serwisy miały już jednak okazję przetestować najnowszą produkcję studia Firaxis Games, w związku z czym w sieci pojawiły się recenzje rzeczonego tytułu. Wynika z nich, że deweloper nie zawiódł i ponownie dostarczył znakomitą grę dla wszystkich miłośników strategii.

Pisząc w skrócie, w XCOM 2 ulepszono wszystkie najważniejsze elementy znane z poprzedniej części, dzięki czemu gracze otrzymali więcej możliwości w trybie strategicznym, nowych przeciwników, większą głębię rozgrywki i ładniejszą grafikę. Poważnych minusów w zasadzie nie ma. Oczywiście zdarzają się okazyjne bugi, a ogrom zawartości może mniej doświadczonych graczy trochę przerazić, ale koniec końców jest to świetna produkcja. W naszym tekście Luc stwierdził nawet, że:

„jeśli lubujecie się w strategiczno-taktycznych klimatach, grzechem byłoby produkcję tej klasy pominąć. Obcy w końcu sami z Ziemi się nie przepędzą”.

XCOM 2 - PC-towy ekskluzyw jedną z najlepiej ocenianych gier bieżącego roku - ilustracja #1

W momencie pisania niniejszej wiadomości średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi aż 91 punktów, a poniżej znajdziecie kilka wybranych recenzji:

XCOM 2 - PC-towy ekskluzyw jedną z najlepiej ocenianych gier bieżącego roku - ilustracja #3

XCOM 2 to turowa gra strategiczna wyprodukowana przez studio Firaxis Games. Akcja produkcji rozgrywa się 20 lat po wydarzeniach ukazanych w XCOM: Enemy Unknown. Kosmici przejęli władzę na Ziemi, ale organizacja XCOM działa dalej i prowadzi partyzancką wojnę z najeźdźcami.

Rozgrywka nie uległa ogromnym zmianom i w dalszym ciągu podzielona jest na tryb strategiczny oraz starcia. W pierwszym przypadku zajmujemy się dowodzeniem bazą, odkrywaniem nowych technologii, dobieraniem zespołu itd., a w drugim toczymy potyczki w systemie turowym, podczas wykonywania rozmaitych misji.

W przeciwieństwie do poprzedniej, multiplatformowej odsłony, XCOM 2 dostępne będzie wyłącznie na komputerach PC.