Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Autumn Dynasty (iOS)
OkładkaAutumn Dynasty (iOS)

Autumn Dynasty

Autumn Dynasty to strategia czasu rzeczywistego. Produkcja osadzona jest w klimacie orientalnego fantasy i pozwala rozegrać kampanię lub bawić się w trybie multiplayer.

Strategiczne | fantasy | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Autumn Dynasty Premiera

24maj2012

iOS

28wrz2013

AND

Autumn Dynasty to wojenny RTS. Produkcja wyszła spod rąk pracowników studia Touch Dimensions.

Gra przenosi nad do fantastycznej krainy zainspirowanej starożytnymi Chinami, na tereny chylącego się ku upadkowi wielkiego imperium. Ziemie te, wraz z mieszkającymi na niej postaciami mamy okazję dobrze poznać podczas długiej kampanii, pełnej zdrad, spisków i nagłych zwrotów akcji. Gracze wcielają się w niedawno mianowanego generała i ten niedoświadczony dowódca podejmie próbą ocalenia Imperium przed zagładą. Będzie musiał zmierzyć się ze zamaskowanymi wywrotowcami i w razie wybuchu wojny domowej brutalnie stłumić tę rebelię.

Autumn Dynasty to klasyczna strategia czasu rzeczywistego, zabawa sprowadza się więc do toczenia bitew Podczas nich gromadzimy surowe, konstruujemy budynki, szkolimy wojska, a następnie przeprowadzamy ataki na siły przeciwnika.

Wszystkie te elementy są zrealizowane stosunkowo klasycznie, ale w grze wyróżnia się system sterowania. Pola bitewne przypominają stare mapy, a wszystkie komendy wydajemy poprzez rysowanie palcem lub stylusem konkretnych prostych symboli, które na ekranie wyglądają jak gdybyśmy malowali je pędzlem. W ten sposób zakreślenie oddziału powoduje jego zaznaczenie, a narysowanie od niego linii skutkuje wydaniem rozkazu ruchu lub ataki.

Rozgrywkę wzbogacają liczne umiejętności specjalne, także aktywowane poprzez rysunki oraz system rozwoju, dzięki któremu z bitwy na bitwę nasze oddziały stają się coraz silniejsze. Poza długą kampanią fabularną gra oferuje także samodzielne bitwy oraz możliwość zmierzenia się z innymi graczami w trybie multiplayer.

Minirecenzja Autumn Dynasty – złoty standard mobilnych RTS-ów

PLUSY:
  • Rewelacyjny system sterowania;
  • Proste, ale dające sporo możliwości mechanizmy bitewne;
  • Ciekawy scenariusz i przekonujący klimat;
  • Rozbudowana i różnorodna kampania.
MINUSY:
  • Brak opcji zapisu stanu gry w trakcie bitew;
  • Wysoki poziom trudności nie wszystkim przypadnie do gustu.

Ekrany dotykowe wydają się być idealne dla strategii czasu rzeczywistego, ale większość mobilnych produkcji tego typu to prostackie gry, w których liczy się jedynie ilość spędzonego przy nich czasu i gotowość do wydawania prawdziwych pieniędzy, a nie zmysł taktyczny gracza. Jednym z chlubnych wyjątków od tej niefortunnej reguły jest Autumn Dynasty.

Produkcja bardzo dobrze realizuje standardy swojego gatunku. Mamy więc budowanie baz, szkolenie jednostek oraz bitwy, podczas których musimy się sporo napocić, a nie tylko patrzeć na to, co robią nasi podwładni. Wszystko to jest odrobinę uproszczone, ale wciąż oferuje masę strategicznej głębi i na głowę bije większość mobilnej konkurencji.

Wielką zaletą Autumn Dynasty jest system sterowania, który opiera się na malowaniu palcem linii oraz okręgów. To wyjątkowo intuicyjne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w akcji. Współgra z tym wyśmienite wykonanie. Grafika stylizowana jest bowiem na stare mapy, a kreślone przez nas symbole sprawiają wrażenie namalowanych pędzlem do kaligrafii.

Wisienką na szczycie tego tortu jest udana kampania. Jest długa, ma wiele zaskakujących zwrotów akcji, jej fabuła trzyma w napięciu, a misje cechuje duży poziom różnorodności. Po jej przejściu możemy kontynuować zabawę w samodzielnych potyczkach przeciwko sztucznej inteligencji lub spróbować sił w rozgrywkach multiplayer, dzięki czemu gra starcza na bardzo długo.

Autumn Dynasty to w kategorii mobilnych RTS-ów absolutnie pierwsza liga. Produkcja ma swoje wady, takie jak brak możliwości zapisu stanu w środku bitwy czy wysoki poziom trudności (choć dla wielu to będzie akurat zaleta), ale są one tak drobne, że nie są w stanie zepsuć obrazu całości. Studio Touch Domensions wyznaczyło po prostu złoty standard tego jak powinny się prezentować mobilne strategie czasu rzeczywistego.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Autumn Dynasty: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND