Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka The Ember Conflict (iOS)
OkładkaThe Ember Conflict (iOS)

The Ember Conflict

Mobilna strategia czasu rzeczywistego, będąca debiutancką produkcją studia Substantial Games.

Strategiczne | fantasy | RTS | zagraj za darmo | PvP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Ember Conflict Premiera

anulowana

AND

4cze2015

iOS

The Ember Conflict to strategia czasu rzeczywistego, będąca debiutancką produkcją studia Substantial Games. Tytuł skierowany został na urządzenia mobilne.

Akcja osadzona została w krainie fantasy i choć autorzy włożyli sporo wysiłku w uczynienie tego miejsca interesującym, to nie przygotowali żadnej kampanii fabularnej. Zamiast tego produkcja nastawiona jest wyłącznie na tryb multiplayer i pozwala na toczenie bitew jeden na jednego oraz rozgrywanie czteroosobowych starć pomiędzy dwoma dwuosobowymi stronnictwami.

Produkcja została od podstaw opracowana wyłącznie z myślą o smartfonach i tabletach. Dlatego cały interfejs oparto na gestach. Na ekranach nie pojawiają się żadne przyciski – sterowanie oddziałami odbywa się poprzez rysowanie linii palcami. Starcia rozgrywane są na pełnych detali mapach wykonanych w pełnym 3D i kluczową rolę odgrywa skuteczne wykorzystywanie właściwości terenu.

Podczas zabawy możemy dowodzić maksymalnie sześcioosobowym odziałem, a jego skład dobieramy z osiemnastu typów jednostek. Nie wydaje się to dużą ilością, ale autorzy opracowali także system modyfikowania ich ekwipunku (w sumie dostępne są 64 przedmioty), przez co w rzeczywistości różnorodność armii jest znacznie wyższa.

Specyfika urządzeń mobilnych była brana pod uwagę także podczas opracowywania przebiegu starć. W rezultacie bitwy w The Ember Conflict toczą się w błyskawicznym tempie – wyłonienie zwycięzcy zajmuje raptem kilka minut.

Minirecenzja Ember Conflict – dobra zabawa nie musi być rewolucyjna

PLUSY:
  • Świetna oprawa graficzna;
  • Intuicyjna i wciągająca mechanika rozgrywki;
  • Można grać dowoli (brak pasków energii, żyć etc.).
MINUSY:
  • Sporo grindowania;
  • Zdecydowanie nie dla wszystkich.

Gry MOBA to już nie tylko gatunek zarezerwowany dla PC – produkcje tego typu trafiają regularnie także na konsole oraz urządzenia mobilne. W tym drugim przypadku niekiedy trudno o naprawdę przyzwoitą propozycję, ale gdy ta już się pojawia… potrafi wciągnąć na naprawdę długie godziny. I do tej kategorii śmiało można zaliczyć Ember Conflict – swoistą kombinację MOBA oraz prostego RTS.

Jeżeli oczekujecie niespodziewanej głębi od tego tytułu zapewne będzie zawiedzeni. Gra nie jest przesadnie skomplikowana i nie kontrolujemy w niej wielotysięcznych armii, ale w żaden sposób nie przeszkadza to w dobrej zabawie. Ta w teorii podszyta jest nawet jakąś warstwą fabularną, choć kompletnie nie zwracamy na nią uwagi – w dużym skrócie, jako dowódca małego oddziału mamy po prostu zmiażdżyć przeciwników. Rozgrywkę zaczynamy z drużyną kilku wojaków, do których dodajemy później m.in. łuczników, kapłanów oraz różnorodne stwory. Im dłużej gramy tym więcej z nich możemy zrekrutować. Każdą jednostkę da się odblokować bez wydawania pieniędzy, choć niektóre z cen są naprawdę zaporowe – jeśli jednak nie chcemy zagrindować się na śmierć, lepiej po prostu sięgnąć po portfel. Szczęśliwie w Ember Conflict nie ma żadnych ograniczeń co do ilości toczonych potyczek – gramy tyle, ile chcemy.

No dobrze, ale jak w ogóle prezentują się same starcia? Każdy z naszych wojaków dysponuje różnymi, unikalnymi zdolnościami, ale niestety nie mamy nad używanymi umiejętnościami kontroli. Jako dowódca możemy jedynie wydawać rozkazy dotyczące ruchu – jeśli znajdziemy się w zasięgu ataku, nasi wojownicy po prostu rzucą się na wroga. Nie oznacza to jednak, że w całej zabawie brakuje jakiejkolwiek strategii – możemy wzywać posiłki, atakować z flanki, markować odwrót i wydawać całą masę innych, prostych komend, które odpowiednio zaplanowane mogą dać nam zwycięstwo. Całość jest przyjemna, sterowanie intuicyjne, a dzięki naprawdę świetnej oprawi graficznej w bitwach uczestniczy się z najwyższą satysfakcją.

W kwestii trybów zabawy Ember Conflict oferuje standardowy pakiet. Możemy grać samodzielnie w ramach kampanii, zmierzyć się treningowo z SI lub stanąć naprzeciwko innych oddziałów w turniejach PvP w formacie 1vs1 bądź asymetrycznym układzie sił. Rewolucji nie ma więc także i tutaj, ale gra szybko wciąga i mimo wszystko oferuje przynajmniej kilkanaście dobrych godzin zabawy. A jeśli formuła przypadnie nam do gustu – z Ember Conflict śmiało da się spędzić i znacznie więcej czasu.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe The Ember Conflict: 12+

The Ember Conflict Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND