Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 lutego 2015, 21:16

autor: Adrian Werner

Ember Conflict – ruszyły testy mobilnego RTS-a w klimacie fantasy

Studio Substantial Games udostępniło w kilku wybranych krajach (niestety nie ma wśród nich Polski) testową wersję Ember Conflict, czyli RTS-a fantasy od podstaw opracowanego z myślą o tabletach i nastawionego na szybkie potyczki multiplayer.

Studio Substantial Games powoli kończy prace nad mobilnym RTS-em The Ember Conflict. Wczesna wersja gry przeznaczona na iPada właśnie została udostępniona w usłudze App Store w kilku krajach, takich jak Kanada czy Nowa Zelandia. Na tej liście nie ma niestety Polski, ale na premierę finalnej edycji nie powinniśmy czekać długo. W planach jest także wydanie na urządzenia z Androidem i posiadacze wszystkich tych platform będą się mogli bawić wspólnie.

The Ember Conflict nastawione jest wyłącznie na tryb multiplayer. Akcja osadzona została w krainie fantasy i autorzy włożyli sporo wysiłku w uczynienie tego miejsca interesującym, ale na razie nie mamy co liczyć na jakąkolwiek kampanię fabularną. Gra pozwala na toczenie bitew jeden na jednego oraz rozgrywanie czteroosobowych starć pomiędzy dwoma dwuosobowymi stronnictwami.

Produkcja została od podstaw opracowana wyłącznie z myślą o tabletach. Dlatego cały interfejs oparto na gestach. Na ekranach nie pojawiają się żadne przyciski i zamiast tego sterowanie oddziałami odbywa się poprzez rysowanie linii palcami. Starcia rozgrywane są na pełnych detali mapach wykonanych w pełnym 3D i kluczową rolę odgrywa właściwe wykorzystywanie właściwości terenu.

Podczas zabawy możemy dowodzić maksymalnie sześcioosobowym odziałem i jego skład dobieramy z osiemnastu typów jednostek. Nie wydaje się to duża ilością, ale autorzy opracowali także system modyfikowania ich ekwipunku (w sumie dostępnych jest 64 przedmiotów), przez co w rzeczywistości różnorodność armii jest znacznie wyższa.

Specyfika urządzeń mobilnych była brana pod uwagę także podczas opracowywania przebiegu starć. W rezultacie bitwy w Ember Conflict toczą się w błyskawicznym tempie i wyłonienie zwycięzcy zajmuje raptem kilka minut.