Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PCXONEPS4XSXSwitch
Okładka RWBY: Arrowfell (PS5)
OkładkaRWBY: Arrowfell (PS5)

RWBY: Arrowfell

Produkcja typu metroidvania, zrealizowana w formie platformowej gry akcji, oparta na licencji serialu animowanego pod tytułem RWBY. W RWBY: Arrowfell wcielamy się w cztery bohaterki, które stawiają czoła zagrażającym światu Remnant potworom znanym jako Grimm.

Akcji | platformówki | seriale animowane | metroidvania | 2.5D | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RWBY: Arrowfell jest produkcją typu metroidvania, zrealizowaną w konwencji platformowej gry akcji. Pozycja została oparta na licencji popularnego internetowego serialu pod tytułem RWBY i stanowi owoc współpracy jego autorów – Rooster Teeth – studia WayForward Technologies (znanego między innymi z serii River City Girls) oraz firmy Arc System Worcs (która zajęła się jej wydaniem na terenie Japonii).

Fabuła

RWBY: Arrowfell zabiera nas w podróż do świata Remnant, którego przed potworami znanymi jako Grimm strzegą cztery bohaterki – Ruby, Weiss, Blake oraz Yang. Za opowiedzianą tu historią stoją scenarzyści serialu – Kerry Shawcross, Miles Luna oraz Eddy Rivas – a jej akcję osadzono podczas wydarzeń przedstawionych w siódmym sezonie. Tym razem protagonistki muszą stawić czoła zarówno znanym przeciwnikom, jak i dotychczas niewidzianym zagrożeniom.

Mechanika

W RWBY: Arrowfell akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad wybraną postacią i przemierzamy różnorodne lokacje znane z serialu, jak Atlas czy Mantle. Eksplorując je, stawiamy czoła hordom przeciwników, tocząc z nimi zacięte, dynamiczne pojedynki. Wśród nieprzyjaciół prym wiodą potężni bossowie. Nie brakuje tu również skakania po platformach i omijania licznych przeszkód terenowych oraz pułapek. Z czasem drogi naszych podopiecznych krzyżują się z postaciami znanymi z serialu, jak choćby General Ironwood, a także z nieznanymi dotychczas bohaterami, czyli grupą Team BRIR.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry RWBY: Arrowfell utrzymano w mangowej stylistyce znanej z serialowego pierwowzoru. W poszczególne postacie wcielają się aktorzy znani z oryginału. Ponadto na potrzeby gry opracowano siedem minut cutscenek.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe RWBY: Arrowfell: 12+

PC
Switch
XONE
PS4
XSX
PS5