Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Źródło fot. Sony Interactive Entertainment / Techland
i
Publicystyka 28 października 2022, 17:21

Gry listopada 2022 - najgorętszy miesiąc roku?

Jeśli Wam zimno, rzućcie okiem na gry, które debiutują w tym miesiącu – od razu zrobi się Wam cieplej! Listopad wypełniony jest po brzegi głośnymi tytułami, ale również tymi mniejszymi, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet największe marudy!

Spis treści

Niektórzy twierdzą, że w tym roku luty pozamiatał i nie będzie drugiego tak dobrego miesiąca. Ja odnoszę wrażenie, że końcówka roku wypada co najmniej tak samo dobrze, o ile nie lepiej. Nie chodzi tylko o pewnego wściekłego boga w centrum apokalipsy czy kolejne kieszonkowe stworki. Listopad oferuje różnorodność premierową, przywodzącą na myśl jesiennie liście – jest ich pełno i w rozmaitych kolorach. Dlatego cieszcie się gracze, bowiem jest w czym wybierać!

WRC Generations

WRC Generations, Nacon, 2022

Data premiery: 3 listopada 2022

INFORMACJE

  1. Gatunek: wyścigi
  2. Platformy: PC, PS4, XOne, PS5, XSX/S
  3. Przybliżona cena: ok. 189 zł (PS4, XOne, PS5, XSX/S)

To ostatnie WRC, jakie znamy

WRC Generations miało wyjść wcześniej, ale przesunięcia premier to teraz w branży norma. W przypadku tego tytułu możemy to (chyba) wybaczyć, skoro jest to ostatnie dzieło duetu KT Racing i Nacon. Za kolejną odsłonę cyklu odpowiadać będzie Codemasters, przy czym trudno ocenić, czy to dobra, czy zła wiadomość. Dlatego doceńmy to, co zaoferuje WRC Generations!

Dlatego śpieszmy się doceniać to, co mamy

Poza standardowymi dla serii atrakcjami WRC Generations wprowadzi nowość w postaci hybrydowych samochodów rajdowych. Możemy liczyć na trzy maszyny tego typu, a także na całkiem sporo tras, które przełożą się w sumie na 750 kilometrów dróg. Nie zabraknie też licencjonowanych zespołów czy historycznych pojazdów, chociaż co złośliwsze (lub spostrzegawcze!) osoby mogą zauważyć (całkiem słusznie!) kopiowanie części zawartości z WRC 10.

  1. Więcej o grze WRC Generations

Nasze oczekiwania

Do tej pory w rozważaniach o WRC Generations często używaliśmy słowa „ostatni”. Jak gdyby studia Nacon i KT Racing miały już nigdy nie wypuścić innej gry rajdowej wraz z utratą licencji rajdowych mistrzostw świata. Pamiętajmy jednak, że dorobek twórców nie przepadnie, wciąż będą mogli (i zapewne chcieli) wykorzystywać swoje bogate doświadczenie w kolejnych, inaczej zatytułowanych produkcjach – ot, choćby w V-Rally. I jest to perspektywa, która mnie cieszy, a może nawet wręcz ekscytuje.

KT Racing w pewnych aspektach wręcz przebija to, co oferowało dotąd Codemasters w grach DiRT i DiRT Rally (np. frajda ze śmigania po szutrze autami z napędem AWD, projekt trybu kariery), więc chciałbym, aby „Mistrzowie Kodu” nie przestali czuć na karku oddechu konkurencji. Dlatego też WRC Generations jawi mi się jedną z najciekawszych premier jesieni.

Krzysztof „Draug” Mysiak

Nie będę ukrywał, że nie byłem nigdy fanem tej serii. Zawsze wolałem konkurencję w postaci DiRT-a. Teraz jednak dam szansę produkcji Naconu, bo to jego ostatnia gra na licencji popularnych wyścigów. Liczę na to, że zawartości będzie nieprzyzwoicie dużo, a twórcy dopracują nieco sztywny model jazdy

Mikołaj „mikos” Łaszkiewicz

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę listopada 2022 czekasz najbardziej?

WRC Generations
3,2%
Football Manager 2023
7,1%
God of War Ragnarok
40,5%
Dying Light 2: Bloody Ties
2,9%
Tactics Ogre: Reborn
2,6%
Pentiment
4,5%
Floodland
3,2%
Pokemon Scarlet/Violet
5,5%
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
5%
The Dark Pictures: The Devil in Me
2,4%
Evil West
12,9%
World of Warcraft: Dragonflight
3,7%
Warhammer 40,000: Darktide
6,6%
Zobacz inne ankiety
Premiery gier - grudzień wcale nie mrozi, tylko oddaje
Premiery gier - grudzień wcale nie mrozi, tylko oddaje

Koniec roku może i nie oferuje głośnych premier, ale zamiast tego serwuje pakiet przyjemnych produkcji, dobrze podsumowujących ostatnie dwanaście miesięcy. Rok 2022 można bowiem zaliczyć do udanych, a grudzień kończy go w dobrym stylu.

Gry października 2022 - miesiąc bez kasztanów
Gry października 2022 - miesiąc bez kasztanów

Jesień już za oknem, jakoś tak zimno i smutno się zrobiło. Dlatego pora zabunkrować się przed komputerem lub konsolą, aby przetrwać ten szarobury czas przed dobrą grą. Październik pod tym względem nie zawiedzie - na brak premier nie ponarzekacie!

Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście
Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście

Choć w 2022 roku nie zabraknie wielkich RPG, na liście do zagrania tysięcy fanów znajduje się również co najmniej kilkanaście mniej znanych „indyków”. Czasem tak oryginalnych, że jeżeli technikalia nie zawiodą, może uda im się odnieść sukces.