Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Źródło fot. Sony Interactive Entertainment / Techland
i
Publicystyka 28 października 2022, 17:21

Evil West. GORĄCY MIESIĄC! Gry, w które zagramy w listopadzie

Spis treści

Evil West

Evil West, Focus Entertainment / Focus Home Interactive, 2022

Data premiery: 22 listopada 2022

INFORMACJE

  1. Gatunek: gra akcji
  2. Platformy: PC, PS4, XOne, PS5, XSX/S
  3. Przybliżona cena: ok. 170 zł (PC), ok. 260 zł (PS4, XOne, PS5, XSX/S)

Kowboj, który jest wiedźminem

Flying Wild Hog powraca, ale tym razem z Evil Westem, czyli grą akcji z elementami RPG. Dla urozmaicenia zabawy przeniesiemy się do alternatywnej wersji Dzikiego Zachodu, gdzie pełno jest wampirów i innych cudacznych stworzeń. My zaś wcielimy się w członka organizacji walczącej z takim tałatajstwem. Szykujcie się więc na szaloną rozwałkę.

Zamiast znaków – nowoczesna technologia

Evil West poza siłami nadprzyrodzonymi wprowadzi również nowoczesną technologię. To dzięki niej nasz bohater będzie skutecznie walczyć z mocami ciemności. Poza klasycznym rewolwerem skorzysta z rękawicy bojowej zasilanej elektrycznością czy z innych, mniej konwencjonalnych gadżetów. Zaraza...?

  1. Więcej o grze Evil West

Nasze oczekiwania

Dziki Zachód? Lubię. Opowieści o wampirach? Jeszcze bardziej. Gry rodzimego studia Flying Wild Hog? Jedne mi się podobają, inne niekoniecznie, ale dwie ostatnie produkcje tego dewelopera, czyli Shadow Warrior 3 i Trek to Yomi, idealnie trafiły w mój gust. To aż trzy powody, dla których czekam na Evil Westa. Liczę, że „Latający Dziki Wieprz” podtrzyma swoją dobrą passę i po raz kolejny „kupi” graczy solidnym gameplayem. Wnioskując z obejrzanych trailerów, ten ostatni odrobinę nawiązuje do rozgrywki z God of War z 2018 roku – tyle że ze spluwami. Wizja ta bardzo do mnie przemawia. Mam tylko nadzieję, że twórcy nie zapomną o porządnym zoptymalizowaniu gry.

Hubert „hexx0” Śledziewski

Nie wiem, jak Wy, ale ja czasem potrzebuję prostej, efektownej zabawy, która nie wymaga za dużo myślenia. Wypełniony rozwałką Evil West zapowiada się właśnie na taką pozycję, nie będzie to żadna gra z wielkim otwartym światem, a intensywny liniowy shooter, czysty oldskul. Tło fabularne w moim odczuciu również wygląda zachęcająco. Lubię Dziki Zachód i wampiry, więc zobaczymy, co wyjdzie z tego miksu. Za produkcję odpowiadają twórcy serii Shadow Warrior, zatem oczekuję również fabuły jadącej po bandzie, dostarczającej karczemnej rozrywki z niecenzuralnym humorem. Nic wybitnego, ale w sam raz do rozluźnienia w te jesienne, coraz chłodniejsze dni.

Krzysztof Lewandowski

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę listopada 2022 czekasz najbardziej?

WRC Generations
3,2%
Football Manager 2023
7,1%
God of War Ragnarok
40,5%
Dying Light 2: Bloody Ties
2,9%
Tactics Ogre: Reborn
2,6%
Pentiment
4,5%
Floodland
3,2%
Pokemon Scarlet/Violet
5,5%
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
5%
The Dark Pictures: The Devil in Me
2,4%
Evil West
12,9%
World of Warcraft: Dragonflight
3,7%
Warhammer 40,000: Darktide
6,6%
Zobacz inne ankiety
Premiery gier - grudzień wcale nie mrozi, tylko oddaje
Premiery gier - grudzień wcale nie mrozi, tylko oddaje

Koniec roku może i nie oferuje głośnych premier, ale zamiast tego serwuje pakiet przyjemnych produkcji, dobrze podsumowujących ostatnie dwanaście miesięcy. Rok 2022 można bowiem zaliczyć do udanych, a grudzień kończy go w dobrym stylu.

Gry października 2022 - miesiąc bez kasztanów
Gry października 2022 - miesiąc bez kasztanów

Jesień już za oknem, jakoś tak zimno i smutno się zrobiło. Dlatego pora zabunkrować się przed komputerem lub konsolą, aby przetrwać ten szarobury czas przed dobrą grą. Październik pod tym względem nie zawiedzie - na brak premier nie ponarzekacie!

Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście
Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście

Choć w 2022 roku nie zabraknie wielkich RPG, na liście do zagrania tysięcy fanów znajduje się również co najmniej kilkanaście mniej znanych „indyków”. Czasem tak oryginalnych, że jeżeli technikalia nie zawiodą, może uda im się odnieść sukces.