Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Źródło fot. Sony Interactive Entertainment / Techland
i
Publicystyka 28 października 2022, 17:21

Pokemon Scarlet / Pokemon Violet. GORĄCY MIESIĄC! Gry, w które zagramy w listopadzie

Spis treści

Pokemon Scarlet / Pokemon Violet

Floodland, The Pokemon Company, 2022

Data premiery: 18 listopada 2022

INFORMACJE

  1. Gatunek: RPG
  2. Platforma: Switch
  3. Przybliżona cena: ok. 229 zł (Switch)

Kieszonkowe stworki czeka rewolucja?

Główna seria Pokemon od dłuższego czasu stała w miejscu, jeśli chodzi o faktyczne nowości. Potem powstała część poboczna, Pokemon Legends: Arceus, eksperymentująca z otwartym światem. Pomysł najwidoczniej przypadł fanom do gustu, skoro zdecydowano się podobny styl zabawy wprowadzić również do najnowszego Pokemon Scarlet/Violet. Motywem przewodnim ma być przeszłość oraz przyszłość.

Jeszcze trochę i Pokemony będą MMO!

Pokemon Scarlet/Violet poza otwartym światem oraz większą swobodą w eksploracji zaoferuje również więcej opcji wspólnej zabawy. Główna seria wprowadzi więcej elementów multiplayerowych, poszerzonych o rozgrywkę w ramach kooperacji dla czterech osób. Standardowo nie zabraknie nowej krainy, starterów czy kolejnych stworków do zdobycia. Tylko kiedy przyjdzie nam złapać je wszystkie na PC, ja się pytam?!

  1. Więcej o grze Pokemon Scarlet/Violet

Nasze oczekiwania

Niedawno wydane Pokemon Legends: Arceus rozbudziło we mnie miłość do Pokemonów większą niż kiedykolwiek, więc na Scarlet/Violet czekam jak na szpilkach. Wiem, że dużo fanów nastawionych jest do gry sceptycznie (przede wszystkim przez design liderów czy nowych stworków), ale ja witam te zmiany z otwartymi ramionami. W ostatnim czasie seria, wciąż zachowując oryginalny klimat, zaczęła faktycznie iść z duchem czasu i właśnie dzięki temu mamy mnóstwo nowości, a przede wszystkim – skupienie się na eksploracji. Oprócz tego umożliwienie gry w kooperacji czy wprowadzenie jeszcze większej niż do tej pory liczby wariantów każdego z pokemonów sprawi, że dostaniemy naprawdę potężny tytuł. Jeśli trailery nie przekłamują rzeczywistości, to myślę, że podekscytowana wszystkimi nowościami spędzę w grze bez problemu nawet 200 godzin.

Aleksandra Wolna

Gdyby nie Pokemon Legends: Arceus, nie miałbym dużych oczekiwań względem Scarlet/Violet. Jednak rewolucja w rozrywce zaserwowana przez twórców w poprzedniej odsłonie serii rozbudziła mój apetyt. Liczę na to, że nowa część wykorzysta świetny gameplay tej poprzedniej, wzbogaci konstrukcję świata i fabułę, a przede wszystkim upiększy oprawę graficzną, która ostatnio nie prezentowała się najlepiej. Pozytywnie nastraja mnie także w końcu nowa generacja pokemonów, które nie wyglądają już jak postacie Disneya, tylko jak prawdziwe „kieszonkowe potworki”.

Mikołaj „mikos” Łaszkiewicz

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę listopada 2022 czekasz najbardziej?

WRC Generations
3,2%
Football Manager 2023
7,1%
God of War Ragnarok
40,5%
Dying Light 2: Bloody Ties
2,9%
Tactics Ogre: Reborn
2,6%
Pentiment
4,5%
Floodland
3,2%
Pokemon Scarlet/Violet
5,5%
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
5%
The Dark Pictures: The Devil in Me
2,4%
Evil West
12,9%
World of Warcraft: Dragonflight
3,7%
Warhammer 40,000: Darktide
6,6%
Zobacz inne ankiety
Premiery gier - grudzień wcale nie mrozi, tylko oddaje
Premiery gier - grudzień wcale nie mrozi, tylko oddaje

Koniec roku może i nie oferuje głośnych premier, ale zamiast tego serwuje pakiet przyjemnych produkcji, dobrze podsumowujących ostatnie dwanaście miesięcy. Rok 2022 można bowiem zaliczyć do udanych, a grudzień kończy go w dobrym stylu.

Gry października 2022 - miesiąc bez kasztanów
Gry października 2022 - miesiąc bez kasztanów

Jesień już za oknem, jakoś tak zimno i smutno się zrobiło. Dlatego pora zabunkrować się przed komputerem lub konsolą, aby przetrwać ten szarobury czas przed dobrą grą. Październik pod tym względem nie zawiedzie - na brak premier nie ponarzekacie!

Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście
Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście

Choć w 2022 roku nie zabraknie wielkich RPG, na liście do zagrania tysięcy fanów znajduje się również co najmniej kilkanaście mniej znanych „indyków”. Czasem tak oryginalnych, że jeżeli technikalia nie zawiodą, może uda im się odnieść sukces.