Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Floodland (PC)
OkładkaFloodland (PC)

Floodland PC

Gra strategiczna z elementami survivalowymi od polskiego studia Vile Monarch. W grze Floodland trafiamy do świata zniszczonego przez katastrofę klimatyczną i przejmujemy kontrolę nad grupą ocalałych, która wznosi od podstaw swoją osadę i stawia czoła rozmaitym wyzwaniom.

Strategiczne | postapokalipsa | survival | polskie | budowa miasta | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Floodland Premiera PC

15listopada202244dni

Steam

15listopada2022

producent: Vile Monarch wydawca: Ravenscourt

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

E3 2021

Floodland jest grą strategiczną z elementami survivalowymi, w której przejmujemy kontrolę nad grupą ocalałych po katastrofie klimatycznej. Tytuł został opracowany przez polskie studio Vile Monarch, mające w swoim dorobku między innymi takie projekty, jak seria Oh...Sir! czy gry Growing Up i Weedcraft Inc. Wydaniem tej pozycji zajęła się natomiast firma Ravenscourt.

Fabuła

Floodland roztacza przed nami ponurą wizję przyszłości, w której Ziemia, jaką znamy, legła w gruzach. Zmiany klimatyczne doprowadziły do prawdziwej katastrofy, w wyniku której drastycznie podniósł się poziom wody w morzach i oceanach, wybrzeża zostały zalane, a miejsce olbrzymich połaci terenu zajęły wyspy i bagna. W trakcie rozgrywki dowodzimy grupą ocalałych, która stara się znaleźć dla siebie miejsce w tym nowym, choć niekoniecznie wspaniałym świecie.

Mechanika

W grze Floodland akcję oglądamy z lotu ptaka. Podczas rozgrywki na naszych barkach spoczywa wszystko, co związane z zarządzaniem grupą ocalałych. Naszym oczkiem w głowie powinno być zapewnienie naszym podopiecznym wody, pożywienia oraz schronienia. Za to ostatnie służy im osada, którą rozbudowujemy, pozyskując surowce i wznosząc kolejne konstrukcje. Z czasem w naszej społeczności zaczynają pojawiać się specjaliści, co pozwala nam prowadzić badania nad nowymi technologiami i pracować nad rozmaitymi ulepszeniami.

Wszystko to nie jest jednak łatwe, gdyż zasoby są ograniczone, podobnie jak przestrzeń czy siła robocza. Poza tym stanie na czele coraz większej społeczności wymaga ustalania praw, z którymi nie wszystkim jest po drodze. By zapobiec tworzeniu się podziałów wewnątrz naszej wspólnoty (co ma katastrofalny wpływ na jej produktywność), trzeba dbać o interesy wszystkich grup, co niestety nie zawsze jest możliwe. Musimy więc zdecydować, czy wprowadzimy rządy twardej ręki czy też wizję równości i braterstwa.

Z czasem możemy zacząć odkrywać świat i jego tajemnice, wyspa po wyspie próbując odbudować to, co zostało utracone. Jako że kolejne mapy, a także wydarzenia, w jakich bierze udział nasza społeczność, są generowane proceduralnie, każda rozgrywka jest tutaj inna od pozostałych.

Kwestie techniczne

Floodland posiada szczegółową grafikę, której stylistyka i kolorystyka dobrze komponują się z klimatem postapokalipsy.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Floodland: 12+