Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Endzone: A World Apart (PC)

Endzone: A World Apart PC

Strategia ekonomiczna z gatunku city builderów od niemieckiego studia Gentlymad. Wcielamy się w przywódcę grupy ocalałych z nuklearnego kataklizmu, którzy po 150 latach opuszczają podziemne schrony i udają się na powierzchnię.

Strategiczne | ekonomiczne | postapokalipsa | budowa miasta

PC Windows
Okładka Endzone: A World Apart (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

2kwietnia2020

wczesny dostęp

18marca202114dni

18marca2021

Steam

Endzone: A World Apart to strategia ekonomiczna z gatunku city builderów osadzona w postapokaliptycznej wizji przyszłości. Za produkcję gry odpowiada niemieckie studio Gentlymad, które ma na swoim koncie nietypową grę logiczną In Between oraz trzecią odsłonę cyklu Pizza Connection.

Fabuła

Kiedy w 2021 roku terroryści wysadzili reaktory jądrowe na całym świecie, ludzka cywilizacja legła w gruzach. Ocaleli tylko nieliczni, którzy zdążyli dotrzeć do podziemnych schronów Endzone. Dopiero po 150 latach ludzkość odważyła się wyjść na powierzchnię, zmienioną przez nuklearny kataklizm. Gracze wcielają się w przywódcę ocalałych, a ich zadaniem jest stworzenie sprawnie funkcjonującej osady.

Mechanika

Rozgrywka w Endzone: A World Apart nie różni się zbytnio od schematu, który mieliśmy okazję poznać w innych city builderach. Tworzymy więc bazę korzystając z ponad 30 dostępnych budynków i staramy się zaspokoić najważniejsze potrzeby mieszkańców. W międzyczasie musimy zadbać o stały dopływ surowców niezbędnych do funkcjonowania osady, jak również o przydzielanie naszym ludziom zadań i obowiązków. Z czasem zaczynamy też wysyłać wyprawy w niezbadane zakamarki postapokaliptycznego świata w poszukiwaniu cennych artefaktów, a w każdej chwili możemy być zmuszeni do podjęcia decyzji, które zadecydują o życiu lub śmierci osadników.

Jednakże świat po nuklearnej katastrofie jest o wiele mniej przyjaznym miejscem, niż typowe metropolie rodem z SimCity czy Cities: Skylines. Naszej osadzie zagrażają gwałtowne zmiany klimatu: nagłe susze, burze piaskowe, trujące deszcze itp. Co więcej, nawet po 150 latach poziom promieniowania pozostaje wysoki, co utrudnia uprawę roli. Każde pole ma osobne wartości skażenia radioaktywnego oraz wilgoci, które zmieniają się m.in. wskutek opadów. W tej sytuacji liczy się sprawne planowanie (w tym zbieranie zapasów żywności), ale nie obejdzie się też bez odrobiny szczęścia.

Tryby gry

Endzone: A World Apart skupia się na trybie dla jednego gracza, nie oferując żadnej formy rozgrywki wieloosobowej.

Kwestie techniczne

Endzone: A World Apart korzysta z rzutu izometrycznego oraz przyzwoitej jakości trójwymiarowej oprawy wizualnej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4.7 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do Endzone: A World Apart

Wymagania wiekowe Endzone: A World Apart

12+

Wymagania sprzętowe Endzone: A World Apart

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
Endzone A World Apart - zobacz gameplay z postapokaliptycznej strategii
Endzone A World Apart - zobacz gameplay z postapokaliptycznej strategii

wiadomość19 grudnia 2019

Firmy Gentlymad i Assemble Entertainment zaprezentowały gameplay z Endzone: A World Apart - osadzonej w postapokaliptycznym świecie gry strategicznej typu city builder, która w założeniach przypomina nieco Frostpunka od 11 bit studios.