Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2019, 11:20

Endzone A World Apart - zobacz gameplay z postapokaliptycznej strategii

Firmy Gentlymad i Assemble Entertainment zaprezentowały gameplay z Endzone: A World Apart - osadzonej w postapokaliptycznym świecie gry strategicznej typu city builder, która w założeniach przypomina nieco Frostpunka od 11 bit studios.

Postapokalipsa i city builder w jednym? Czemu nie! - Endzone A World Apart - zobacz gameplay z postapokaliptycznej strategii - wiadomość - 2019-12-19
Postapokalipsa i city builder w jednym? Czemu nie!

Deweloper Gentlymad i wydawca Assemble Entertainment przedstawili gameplay trailer Endzone: A World Apart - nowej gry strategicznej należącej do podgatunku city builder, której akcja została osadzona w postapokaliptycznym uniwersum. Na zwiastunie twórcy opisują podstawowe mechanizmy rządzące rozgrywką.

Pod względem ogólnych założeń Endzone: A World Apart zdaje się przypominać Frostpunka od polskiego dewelopera 11 bit studios. Naszym zadaniem jest budowanie miasta i zarządzenie społecznością, która funkcjonuje w wyjątkowo niesprzyjającym otoczeniu. Na liście zagrożeń znajdziemy m.in. burze piaskowe, skażenie radioaktywne, toksyczny deszcz czy powodzie. Musimy zbierać przeróżne zasoby, nadzorować ekonomię, wznosić budynki (kilkadziesiąt typów) i podejmować wybory, które znacząco wpływają na życie naszych podopiecznych.

Endzone: A World Apart zmierza wyłącznie na komputery. Gra zadebiutuje w programie wczesnego dostępu Steam wiosną przyszłego roku.

  1. Endzone: A World Apart - strona oficjalna
  2. Endzone: A World Apart - Steam