Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2022, 20:00

Floodland to okazała polska strategia postapo; dziś premiera

Dziś do sprzedaży trafiło polskie Floodland, czyli połączenie strategii i survivalu osadzone w klimacie postapokalipsy.

Źrodło fot. Vile Monarch
i

Dziś na Steamie zadebiutował polski Floodland, czyli połączenie strategii i survivalu osadzone w klimacie postapokalipsy. Z tej okazji opublikowany został zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej.

Na ten moment tytuł ten jest dostępny wyłącznie na PC za pośrednictwem platformy Steam, gdzie przyjdzie nam za niego zapłacić 125 zł.

Floodland na Steam

Za opracowanie tytułu odpowiada polskie studio Vile Monarch. Kojarzyć je możecie np. za sprawą wydanej w 2019 roku strategii Weedcraft Inc, w której zajmujemy się produkcją i dystrybucją marihuany.

We Floodland trafiamy do świata, który został niemal całkowicie zniszczony w wyniku katastrofy klimatycznej. Woda zalała praktycznie całą Ziemię, a połacie terenu zmieniły się w wyspy i bagna. Naszym zadaniem jest pokierowanie ocalałymi i odbudowanie cywilizacji.

Rozgrywka sprowadza się do rozwijania osady oraz dbania o to, by jej mieszkańcy mieli stały dostęp do pitnej wody i pożywienia. Produkcja daje dużą dowolność w prowadzeniu naszej społeczności. Z czasem „zrekrutujemy” kolejnych, bardziej wykształconych mieszkańców, co odblokuje nam zaawansowane technologie. Dodatkowo możemy ulepszać budynki oraz ustanawiać nowe prawo. Trzeba również przyznać, że tytuł spotkał się z dość ciepłym odbiorem ze strony recenzentów – na ten moment średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 75%.

Floodland – minimalne wymagania sprzętowe PC

  1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
  2. Procesor: Intel Core i5-4460
  3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060
  4. Pamięć: 8 GB RAM
  5. Nośnik danych: 6 GB HDD

Floodland – zalecane wymagania sprzętowe na PC

  1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
  2. Procesor: Intel Core i7-8700K
  3. Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 2060 6 GB
  4. Pamięć: 16 GB RAM
  5. Nośnik danych: 6 GB SSD

 

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej