Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2022, 14:20

Postapokaliptyczny city builder od polskiego studia jeszcze w tym roku

Na wczorajszym pokazie Future Games Show Gamescom 2022 ujawniono Floodland. Produkcja ta da graczom szansę na zbudowanie postapokaliptycznej osady. Jest to dzieło polskiego studia i trafi ono do nas jeszcze w tym roku.

Podczas wczorajszego pokazu Future Games Show z okazji wydarzenia Gamescom 2022 ujawniono grę Floodland od polskiego studia Vile Monarch. To tytuł o budowaniu osady po apokalipsie spowodowanej katastrofą klimatyczną. Produkcja ma zadebiutować na PC jeszcze w tym roku – 15 listopada 2022 r.

Rozgrywka

Trailer wskazuje na to, że czeka nas dość tradycyjna rozgrywka w stylu survival colony sim. Będziemy musieli rozwijać osadę, zbierając rozmaite surowce pozostawione przez minioną cywilizację. Opracowywanie technologii zapewni nam dostęp do zaawansowanych budowli i da nowe możliwości rozwoju. Ponadto koniecznie ma być dbanie o nastroje oraz ład publiczny wśród mieszkańców. Jako zarządcy kolonii dopilnujemy, aby obywatele byli najedzeni, zdrowi, szczęśliwi i mieli dach nad głową. Fani gatunku mogą kojarzyć ten typ rozgrywki chociażby z Surviving the Aftermath.

O studiu

Vile Monarch nie ma gigantycznego dorobku, jednak nie jest również „świeżynką” na rynku. Niektórzy gracze mogą kojarzyć takie produkcje, jak Oh...Sir!! The Insult Simulator (i wiele więcej gier z tej serii) oraz Crush Your Enemies. Ponadto deweloperzy z tego studia pracowali nad This War of Mine, Dying Light lub Hard West.

Gamescom 2022

Obecnie w świecie growym jest niemałe poruszenie, gdyż od wtorku trwa festiwal Gamescom 2022. Możecie na nim zobaczyć między innymi zapowiedzi nowych gier i zdobyć ciekawe informacje na temat interesujących Was tytułów. My również go obserwujemy i sporządziliśmy dla Was listę ciekawych newsów z otwierającego targi pokazu (Opening Night Live).

  1. Vile Monarch – strona dewelopera na FB
  2. Ravenscourt – oficjalna strona wydawcy

Damian Gacek

Damian Gacek

Absolwent Filologii Angielskiej oraz English in Public Communication. Swoją karierę zawodową rozpoczynał jako lektor języka angielskiego. Z GRYOnline.pl współpracuje od 2019 r. Przez ten czas pisał dla różnych działów. Obecnie zajmuje się głównie poradnikami i okazjonalnie wspiera newsroom. Autor przeglądu Małe ale Wielkie. Elektroniczną rozrywką interesuje się od dziecka. Gdy był młodszy zdarzyło mu się nawet popełnić artykuł naukowy dotyczący tłumaczenia gier wideo. Uwielbia RPG-i oraz strategie. Często nurza się również w odmętach produkcji indie. W wolnych chwilach pracuje nad książką oraz uczy się edycji filmów.

więcej

E3 2021