Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2022, 09:30

PUBG już dostępne za darmo na Steamie

PUBG: Battlegrounds przeszło na model free-to-play. Obecnie trwają prace konserwacyjne na serwerach, a darmowa zabawa ruszy jutro.

W SKRÓCIE:
 • PUBG rozpoczęło przesiadkę na model free-to-play,
 • obecnie trwają prace konserwacyjne na serwerach, a zabawa zostanie wznowiona jutro,
 • przejście na F2P dotyczy wszystkich platform sprzętowych,
 • możliwy będzie zakup DLC z dodatkowymi ułatwieniami i opcjami,
 • dotychczasowi posiadacze gry otrzymają to DLC i pakiet przedmiotów za darmo.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Playerunknown's Battlegrounds, czyli jedna z najpopularniejszych sieciowych strzelanek, przeszła na model darmowy z mikropłatnościami. Przesiadka na free-to-play dotyczy wszystkich platform sprzętowych, na których dostępna jest ta produkcja, czyli PC, Xboksa One, PlayStation 4 oraz usługi Google Stadia.

Przestawienie produkcji na free-to-play to duża zmiana, dlatego konieczne są prace konserwacyjne na serwerach, które wymusiły wstrzymanie zabawy. Dobiegną one końca jutro, czyli 12 stycznia.

PUBG już dostępne za darmo na Steamie - ilustracja #1

Gra jest darmowa, ale możliwy będzie także zakup DLC Battlegrounds Plus. Nabywając je, na stałe odblokujemy dostęp do następujących korzyści:

 1. premii +100% do PD biegłości w przetrwaniu,
 2. karty Kariera – Medal,
 3. trybu rywalizacji z rankingami,
 4. tworzenia meczów niestandardowych.

Battlegrounds Plus zapewni również następujące przedmioty:

 1. kapelusz kapitana z kamuflażem,
 2. maska kapitana z kamuflażem,
 3. rękawiczki kapitana z kamuflażem,
 4. bonusowe 1300 G-Coi.

Osoby, które kupiły grę przed jej przejściem na model darmowy z mikropłatnościami, otrzymają Specjalny Pakiet Pamiątkowy, który zawierać będzie:

 1. DLC Battlegrounds Plus,
 2. zestaw skórek (gorset dziedzictwa wprawy w boju, kurtka dziedzictwa wprawy w boju, rękawiczki dziedzictwa wprawy w boju, spodnie dziedzictwa wprawy w boju i buty dziedzictwa wprawy w boju),
 3. Dziedzictwo kajdan – patelnia,
 4. tabliczka – Dziedzictwo wprawy w boju.

Autorzy obiecują, że po przejściu na model darmowy z mikropłatnościami PUBG: Battlegrounds otrzyma wiele ulepszeń i zmian. Jako przykład podawana jest mapa Kryptonim: „Kiki”, której premiera została jednak przełożona na połowę 2022 r.

Warto na koniec wspomnieć, że przygotowania do przesiadki na F2P rozpoczęto 5 stycznia, wraz z premierą patcha 15.2. Aktualizacja wprowadziła do gry sprzęt taktyczny w postaci dronów oraz przyśpieszającego leczenie ran urządzenia EMT Gear. Ponadto PUBG wzbogaciło się o dwa tutoriale. Pierwszy z nich to samouczek, który zapoznaje gracza z podstawowymi mechanizmami rozgrywki, a drugi to treningowe starcie z AI. Zdobyte w ten sposób umiejętności można potem dalej szlifować dzięki wprowadzeniu misji tutorialowych. Ponadto mocno rozbudowano i ulepszono istniejący już w grze Tryb Treningowy.

Patch ulepszył także balans rozgrywki, poprawił minimapę i lobby, jak również zmodyfikował interfejs sklepu.

 1. Oficjalna strona gry PUBG: Battlegrounds
 2. Playerunknown’s Battlegrounds – poradnik do gry
 3. Recenzja gry Playerunknown’s Battlegrounds – PUBG to fenomen roku, ale nie gra roku