Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2021, 09:45

W PUBG będzie można grać za darmo; gra przejdzie na model free-to-play

Podczas gali The Game Awards 2021 pojawiło się ogłoszenie, że gra PUBG: Battlegrounds przejdzie na model free-to-play. Stanie się to 12 stycznia przyszłego roku.

Tegoroczna gala The Game Awards obfitowała nie tylko w zapowiedzi i prezentacje nadchodzących gier. Pojawiły się na niej również ogłoszenia dotyczące już wydanych produkcji. Mowa tu chociażby o PUBG: Battlegrounds (wcześniej znanym jako Playerunknown's Battlegrounds, co zważywszy na to, że akronim od tego tytułu brzmiał właśnie PUBG, czyni nową nazwę nieco... osobliwą). Otóż jak podała podczas tego wydarzenia firma Krafton, ta niegdyś bijąca rekordy popularności sieciowa strzelanka oparta o tryb battle royale od 12 stycznia przyszłego roku przejdzie na model free-to-play.

Jeśli już zapłaciliście za ten tytuł i poczuliście się w tym momencie oszukani, to twórcy PUBG: Battlegrounds mają dla Was coś, co ma zrekompensować wydane przez Was pieniądze. Otóż będziecie mieli dostęp nie tylko do wszystkich przedmiotów kosmetycznych i innych atrakcji, ale również do rankingów oraz niestandardowych rozgrywek. Gracze free-to-play chcący skorzystać z tych atrakcji będą musieli dopłacić 12,99 dolara (około 53 złote).

Przypominamy, że PUBG: Battlegrounds jest dostępne na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One (a także PlayStation 5 i Xboksie Series X/S w ramach wstecznej kompatybilności). Na wszystkich tych platformach tytuł posiada polską wersję językową.

  1. Oficjalna strona internetowa gry PUBG

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej