Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS5PS4
Okładka Five Nights at Freddy's: Security Breach (PC)

Five Nights at Freddy's: Security Breach

Five Nights at Freddy’s: Security Breach to kolejna odsłona cyklu horrorów opracowanych przez Scotta Cawthona. Produkcja przenosi akcję do Freddy Fazbear’s Mega Pizza Plex i przybliża postać nowej antagonistki – Vanny.

Przygodowe | FPP | survival horror | skradanki | horror | przygodowe gry akcji

Okładka Five Nights at Freddy's: Security Breach (PC)

data premiery gry:

2021

PC PS4 PS5
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Five Nights at Freddy’s: Security Breach to kolejna pełnoprawna odsłona rozwijanego od 2014 roku popularnego cyklu horrorów Five Nights at Freddy’s. Jest to druga cześć serii, za której produkcję odpowiada Steel Wool Studios. Wydaniem zajęło się natomiast ScottGames.

Fabuła

Akcja Five Nights at Freddy’s: Security Breach osadzona została w centrum handlowym Freddy Fazbear’s Mega Pizza Plex. Gracz wciela się w rolę chłopca o imieniu Gregory i musi stanąć do walki z morderczymi animatronikami. W skład głównego zestawu robotów wchodzą Glamrock Freddy, Glamrock Chica, Roxanne Wolf i Montgomery Gator. Na ich czele stoi natomiast przebrana w strój królika Vanny, kontynuująca spuściznę Williama Aftona.

Mechanika

Five Nights at Freddy’s: Security Breach całkowicie odchodzi o mechanik znanych z poprzednich odsłon cyklu. Tym razem gracz nie jest uziemiony w jednym punkcie i może swobodnie eksplorować ogromne centrum handlowe (wśród znajdujących się w nim atrakcji są między innymi labirynt i tor gokartowy). Celem zabawy jest przetrwanie i wydostanie się z kompleksu. Aby to osiągnąć, należy uniknąć animatroników patrolujących obiekt. Pomocne w tym wypadku są elementy otoczenia, dzięki którym można się ukryć lub zablokować przeciwnikom drogę.

W czasie rozgrywki dysponujemy też zakładanym na rękę, przypominającym niewielki komputer narzędziem. Pozwala ono na zarządzanie ekwipunkiem, zapoznanie się z planem budynku oraz obserwowanie kamer monitoringu.

Tryby gry

Five Nights at Freddy’s: Security Breach ma jedynie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Five Nights at Freddy’s: Security Breach posiada oprawę graficzną utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. Dodatkowo produkcja oferuje wsparcie dla technologii ray tracingu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Gry podobne do Five Nights at Freddy's: Security Breach

Wymagania wiekowe Five Nights at Freddy's: Security Breach

18+

Five Nights at Freddy's: Security Breach na pierwszym trailerze
Five Nights at Freddy's: Security Breach na pierwszym trailerze

wiadomość16 września 2020

W czasie dzisiejszej prezentacji PlayStation 5 Showcase pokazano pierwszy teaser trailer Five Nights at Freddy's: Security Breach, czyli nadchodzącej części popularnego cyklu horrorów. Tytuł zadebiutuje na PS4, PS5 i PC.

PC
PS4
PS5